Pokud se musí tvůrcům netradičního kalendáře něco nechat, tak je to skutečnost, že mají skvěle zvládnutou propagaci. Video z focení kalendáře modelek s kaprem je totiž hit a po kalendáři je značná poptávka. Ač jsou snímky z francouzské Bretaně značně prvoplánové, tak zejména u mužů slaví velký úspěch.

Fotograf Raphael Faragii pracoval při focení kalendáře s modelkami a obřím kaprem po dobu šesti týdnů, aby pořídil ty skutečně nejlepší snímky. Kuriózní je, že se tým dvou lidí staral o čistotu kaprových šupin. Za kalendářem stojí 29letý Hendrik Pöhler, který má za to, že objevil díru na trhu.

Kupují jej hlavně ženy

„Myslím si, že kalendář je tak populární, protože je unikátní. Ten nápad je velmi divný, ale zároveň také velmi dobrý. Nejvíce našich zákazníků jsou ženy, ale dá se předpokládat, že je to z toho důvodu, že kalendář asi často kupují jako dárek pro své partnery, bratry či otce,” uvedl Pöhler.

„Zabralo to velmi dlouho, aby byly snímky skutečně perfektní. Perfektní musí být vše – kapr, dívky, počasí, pozadí a mnoho dalšího,” dodal Pöhler s tím, že se kalendář prodává výhradně po internetu.