Premiérový díl nové řady sledovalo průměrně 4,4 miliónu diváků. Sice se jednalo o nejsledovanější pořad večera, ale v rámci Top Gearu to byla nejnižší čísla za posledních 10 let. [celá zpráva]

Druhá epizoda na tom byla podstatně hůře, sledovanost se propadla na 2,8 miliónu. A u třetí epizody nastal další pokles, tentokrát na 2,371 miliónu, což je jen o málo víc než nejnižší sledovanost Top Gearu vůbec (epizoda z 15. 6. 2003 se sledovaností 2,362 miliónu). V půlce řady na tom prostě restartovaný Top Gear není moc dobře.

Show kvalitnější, ohlasy příznivější

Přitom kvalitativně si show očividně polepšila. Jízda s vozy SUV v Jihoafrické republice měla grády a k tomu i dostatek humoru. Ve třetím díle zase ukázali potenciál nováčci Rory Reid a Chris Harris. Nešlo si také nevšimnout toho, že Chris Evans byl ve studiu trochu upozaděn a víc prostoru dostal Matt LeBlanc. Že by reakce BBC na kritiku Evanse, který spoustě divákům nesedí?

Posun k lepšímu byl vidět i na Twitteru, kde byly ohlasy příznivější než u předchozích dvou dílů, a změny si všimla i britská média. Na sledovanosti se to však neprojevilo.

Web listu The Guardian však připomíná, že BBC bude čekat na konsolidovaná čísla sledovanosti, do kterých se započítají i přehrání na vyžádání (on-demand).