Alkohol, cukr, citrón, voda a čaje či koření – to jsou původní složky punče. Pokud se punč v dnešní době podává na párty, bývá zvykem, že obsahuje menší množství alkoholu než klasické koktejly a většinou se vyrábí z rumu. To ale není pravidlem. Může obsahovat i víno, gin případně i jiný alkohol. Podává se obvykle ve velkých nádobách - bowlích.

„Inspirací pro vytvoření mého mixu byla myšlenka podtrhnout medový tón v chuti whisky, kterou jsem pro tento punč zvolil. Proto jsem do punče zahrnul kvalitní hruškový mošt z máslové medové hrušky a džus ze zeleného jablka v kombinaci s domácím perníkovým sirupem,“ představil recepturu Kučera.

Medový punč podle Tomáše Kučery
hruškový mošt8 cl
džus ze zeleného jablka6 cl
Jack Daniel's Honey4 cl
čerstvá limetová šťáva
2 cl
domácí perníkový sirup (perník, muškátový oříšek, skořice) 1 cl
Silvestrovský punč podle Tomáše Kučery

Silvestrovský punč podle Tomáše Kučery

FOTO: archiv Tomáše Kučery

Jako ozdoba punče poslouží třeba rozlomená celá skořice či medový perníček, popřípadě nasušené křížaly. Váš ranní stav bude však ovlivňovat nejen množství vypitého alkoholu, ale taktéž jeho kvalita, vaše psychické rozpoložení a zdraví. Každopádně však můžete tělu na Silvestra pomoci vyšší konzumací vitamínů, s důrazem na ty ze skupiny B.

Zapíjení tvrdého alkoholu sklenkou vody není od věci a před spánkem pomůže sprcha. A pokud nepatříte mezi odpůrce, kterým by jeho konzumace sama o sobě způsobila nevolnost, dejte si ráno dvě deci rajčatového džusu.