Všechno začalo na svatbě páru jeho farníků v Oldcastlu, městečku ležícím 100 kilometrů severozápadně od Dublinu. Kelly tam interpretoval píseň Hallelujah kanadského hudebníka Leonarda Cohena. Video umístěné na internetu uchvátilo a šířilo se internetem jako požár dřevěnou vesničkou v parném létě.

Kelly žije na své faře se svými dvěma psy, King Charles španěly Biddym a Buddym. „Bylo to jako bláznivý sen," říká Kelly, stále překvapen smlouvou, kterou mu nabídla nahrávací společnost Universal Music. „Nikdy bych nevěřil, že by se mi to mohlo v mém věku přihodit. Už jsem málem pomýšlel na důchod a teď mám najednou před sebou hudební kariéru," dodává.

Připravuje vánoční album

Jeho první album nedávno vyšlo ve Spojených státech a nyní i v Austrálii. Skládá se z keltských, náboženských a popových písní. Nahrál ho během dvou měsíců ve studiu, které si vybudoval doma, aby nenarušilo jeho závazky faráře. Připravuje také vánoční album.

„Věděli jsme, že otec Kelly je při mši schopen zpívat. Když zpívá, všechny si svým zpěvem podmaní," říká před kostelem svaté Brigity Eileen O'Reillyová, kterou farářův úspěch těší. Kněz ostatně svým ovečkám zpívat nepřestal a nedávno se mu dostalo velkých ovací za interpretaci skladby Amazing Grace, poznamenává agentura AFP.

Jezdí za ním z dálav

Když vycházel z kostela, přitočila se k němu jedna elegantní dáma a prohlásila: „Přijela jsem až z Anglie, abych vás viděla!”

„Poslouchala jsem otce Kellyho a myslím, že je úžasný. Jsem v Irsku na dovolené a chtěla jsem ho vidět," svěřuje se Margaret Rawová, která se nechala s knězem se ”zázračným hlasem" vyfotografovat. Loni přišli ze stejného důvodu na mši američtí turisté.

V 70. letech, než se stal knězem, chodil Kelly na hodiny zpěvu a často se účastnil soutěží pro mladé talenty v Dublinu. Podílel se na místních muzikálech Jesus Christ Superstar a Guys and Dolls. Když tak náhle vzrostla jeho popularita, vypravil se do Británie, Německa a Spojených států, aby tam své album propagoval. V dubnu se v New Yorku dokonce zúčastnil oslav svátku svatého Patrika.

Žádná jachta ani lamborghini

Kelly má ve svém počínání podporu svého biskupa. Kněz vysvětluje, že lidé považují jeho činnost za přínos církvi. Vítají, že po všech těch negativních událostech, zejména četných odhaleních sexuálního zneužívání, jehož se kněží údajně dopouštěli, je pro církev velmi přínosné, že se teď o ní hovoří pozitivně.

Pokud jde o peníze, vydělal si Kelly zatím jen málo. „Jsem stále obyčejný kněz v malém městečku na venkově a jsem tak spokojen," ujišťuje. Přesto doufá, že bude moci přispět několika charitativním organizacím i svým patnácti synovcům a neteřím. „Pokud jde o mě, rozhodně nebude před kostelem stát lamborghini nebo jachta!" zdůrazňuje.