Historie pamatuje nejrůznější krádeže. Lapkové už si pomohli třeba ke kamiónu plnému piva či iberské šunky. Neznámí pachatelé se však zapsali nesmazatelně do historie zločinu, když zřejmě jako první odcizili z muzea kráječ na sýr. Slušelo by se jim však přiznat, že jde o dobrý úlovek. Podle všeho šli zločinci na jistotu, protože tento unikát má značnou cenu.

V noci z 28. února na 1. března nahlásila stráž muzea, že byl ukraden drahý kráječ na sýr, který vznikl spoluprací nizozemského výrobce sýrového příslušenství Boska a argentinského klenotníka Rodriga Otaza. Kráječ byl osazen 220 zářivými diamanty, což byl zjevně také důvod, proč byl z muzea odcizen.

Velká sýrová odměna

Vyšetřování je stále v plném proudu, ale ačkoliv byli pachatelé zachyceni na bezpečnostní kameru, policie jim nemůže přijít na stopu. A to i přesto, že byly následně namalovány jejich skicy, které by je měly poměrně dobře znázorňovat.

Policie tak žádá o pomoc občany a muzeum se rozhodlo vyrukovat s odměnou. Kdokoliv pomůže odhalit identitu lupičů, dostane od výrobce obří dárkový sýrový koš a vůbec největší soupravu na fondue, kterou společnost Boska vyrábí.