Chase Reed nejprve prověří, zda nabízená obuv splňuje jeho požadavky, a pak za ni nabídne půjčku ve výši jejich tržní ceny. Vyplatit je zastavitel může do 90 dní s úroky 20 dolarů (asi 500 korun) měsíčně.

„Chodí sem lidé, co potřebují zaplatit školné. Chodí sem lidé, co se snaží zaplatit nájem. Byl tu člověk, co potřeboval zaplatit za pohřeb, a nebožtík byl opravdu blázen do tenisek," dodal Reed, který zaměstnává deset lidí a na svůj podnik dohlíží vždy po škole.

Mladík začal sbírat a vyměňovat tenisky, když mu bylo 14 let. Pokračoval tak v trendu, který začal v roce 1985, kdy si Michael Jordan obul na zakázku vyrobený pár bot značky Nike v zápase za basketbalový tým Chicago Bulls. Poté začali znalci vyhledávat méně obvyklé druhy tenisek, sbírat je, kupovat a prodávat.

Na myšlenku ho přivedla výhrůžka otce

V loňském roce upoutal pozornost případ osmnáctiletého mladíka na Manhattanu, který odmítl nabídku na 98 000 dolarů za své tenisky - šlo o pár navržený a podepsaný raperem Kanye Westem.

Nápad na takto specializovanou zastavárnu prý Chase Reed dostal poté, co si šel zase jednou půjčit peníze od svého otce a ten mu pohrozil, že mu jako zástavu zabaví jeho sbírku tenisek, která v té době měla hodnotu už asi 30 000 dolarů.