Možná byste to mohli zkusit nadhodit na vaší další poradě. Americká společnost vyrábějící nábytek do kanceláří vytvořila unikátní alternativu ke starému obnošenému gauči, na který se stejně nikdo neodváží lehnout. Nese název Calmspace a umožňuje zaměstnancům během pracovní doby efektivně odpočívat a regenerovat své síly.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Speciální miniaturní místnost obsahuje speciálně vytvarovanou a sklopenou matraci a jednoduchý světelný systém vytvořený specialisty na zdraví a wellness, který vás nejdřív uvádí do vln odpočinku temně červenou barvou a probouzí zpět do reality změnou do modré barvy. Vše je navržené tak, aby mohli zaměstnanci co nejlépe relaxovat během 10, 15 či 20 minut.

Tvůrci se nezmiňují, jak kvalitní je odhlučnění okolního prostoru. Každopádně vždy můžete použít špunty do uší...

Tvůrci se nezmiňují, jak kvalitní je odhlučnění okolního prostoru. Každopádně vždy můžete použít špunty do uší...

FOTO: Haworth

Najde místo na moderních pracovištích

Společnost Haworth přišla s tímto vynálezem společně se studií, která ukazuje, že úroveň energie u zaměstnanců výrazně klesá mezi jedenáctou hodinou dopolední a čtvrtou odpolední. Právě krátký, ale kvalitní odpočinek dokáže zaměstnancům pomoci znovu pracovat efektivněji a cítit se lépe.

Usíná se vždy nejlépe za červeného osvětlení. Tvůrci přístroje to dobře vědí...

Usíná se vždy nejlépe za červeného osvětlení. Tvůrci přístroje to dobře vědí...

FOTO: Haworth

Studii provedly organizace Fraunhoferův institut průmyslového inženýrství s Evropským spánkovým centrem, a tak společnost Haworth zřejmě dobře ví, kam investuje své peníze.

Je pravděpodobné, že se tento vynález stane v nadcházejících letech součástí pokrokových pracovišť, kde jsou zaměstnanci vystavováni velkému psychickému tlaku, a mají tak vyšší potřebu odreagovat se a odpočinout si. Přece jen je lepší zalézt na deset minut do budky než hledat rozptýlení ve sklence s alkoholem...