Už název restaurace vybízí k myšlence, že nejde o ledajaký restaurant. Nese jméno Otasuke, což znamená v překladu „Obří pomoc”.

"V Japonsku je plešatost velmi citlivou záležitostí. Ale v Hollywoodu je spousta hvězd, které naprosto ignorují, že nemají žádné vlasy, a dokonce hrdě svou holohlavost vystavují," řekla majitelka podniku Jošiko Tojodová a dodala: „Napadlo mě, že by bylo dobré přenést tohoto ducha i sem."

V Japonsku není holohlavost tak rozšířená jako v západních zemích, ale i tak postihuje 26 procent mužů. Hlavní roli hraje genetika, ale vina je připisována i stresu, který není ničím neznámým armádě chronicky přepracovaných Japonců.

"Když začnete plešatět, je to velký šok, o tom není pochyb. Japonští podnikatelé to mají opravdu těžké. Stres se hromadí, a pak začnou padat vlasy," svěřil se 48letý Širó Fukai, který do restaurace zaskočil na drink.

Více holohlavých, větší sleva

Každý holohlavý zákazník má v podniku slevu 500 jenů (asi 100 korun) a odměna se zvyšuje s počtem holohlavých zákazníků ve skupině, která dorazí společně. Pokud pije pohromadě pět plešatých, mají jeden drink zdarma.

Plakáty na zdech seznamují návštěvníky se základními informacemi o holohlavosti. Zjistit tak mohou například to, že nejvyšší poměr holohlavých má právě Česká republika (43 procent), následovaná Španělskem a Německem.