Hlavní obsah

Nová restaurace nabízí slevy plešatým

13. 5. 2014, 7:42 – Tokio

Holé hlavy jsou vítané v nové tokijské restauraci, která nabízí zákazníkům potýkajícím se s nevalným vlasovým porostem nejen vřelé přijetí, ale i slevy. Na ty vlasatí zákazníci nemají nárok, napsala agentura Reuters. Restaurace ve čtvrti Akasaka nedaleko od úřadů ústřední vlády vybízí zákazníky, aby svou holohlavost přijali a neskrývali ji.

Být plešatým se v tokijském baru vyplatíVideo: Novinky/Reuters

 
Článek

Už název restaurace vybízí k myšlence, že nejde o ledajaký restaurant. Nese jméno Otasuke, což znamená v překladu „Obří pomoc”.

"V Japonsku je plešatost velmi citlivou záležitostí. Ale v Hollywoodu je spousta hvězd, které naprosto ignorují, že nemají žádné vlasy, a dokonce hrdě svou holohlavost vystavují," řekla majitelka podniku Jošiko Tojodová a dodala: „Napadlo mě, že by bylo dobré přenést tohoto ducha i sem."

V Japonsku není holohlavost tak rozšířená jako v západních zemích, ale i tak postihuje 26 procent mužů. Hlavní roli hraje genetika, ale vina je připisována i stresu, který není ničím neznámým armádě chronicky přepracovaných Japonců.

"Když začnete plešatět, je to velký šok, o tom není pochyb. Japonští podnikatelé to mají opravdu těžké. Stres se hromadí, a pak začnou padat vlasy," svěřil se 48letý Širó Fukai, který do restaurace zaskočil na drink.

Více holohlavých, větší sleva

Každý holohlavý zákazník má v podniku slevu 500 jenů (asi 100 korun) a odměna se zvyšuje s počtem holohlavých zákazníků ve skupině, která dorazí společně. Pokud pije pohromadě pět plešatých, mají jeden drink zdarma.

Plakáty na zdech seznamují návštěvníky se základními informacemi o holohlavosti. Zjistit tak mohou například to, že nejvyšší poměr holohlavých má právě Česká republika (43 procent), následovaná Španělskem a Německem.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků