Brown, Columbia, Cornell, Dartmouth, Harvard, Princeton, Yale a Pensylvánská univerzita – všechny tyto univerzity jsou nesmírně prestižní a mladí lidé jsou nadšení, když se dostanou byť i jen na jednu z nich. Enin se dostal na všechny.

„Podal jsem si přihlášku na všech osm, abych měl více šancí dostat se aspoň na jednu,“ svěřil se serveru The New York Daily News. Dokonale ho ovšem ohromilo, když po něm členové The Ivy League – Břečťanové ligy, jak se skupině těchto elitních škol na severovýchodě USA přezdívá – sáhli všichni společně.

Kwasi Enin řeší problém, který mu závidí snad každý mladý Američan.

Kwasi Enin řeší problém, který mu závidí snad každý mladý Američan.

FOTO: Profimedia.cz

Překvapení bylo o to větší proto, že liga letos přijala méně než devět procent uchazečů. Nejpřísnější byl Harvard, který vzal jen 5,9 procenta zájemců.

„Nikdy jsem nic podobného nezažila, a to mám za sebou 15 let praxe,“ svěřila se Nancy Winklerová, která Kwasimovi a jiným studentům na střední škole pomáhá vybrat si povolání. „Bude z něj lídr, ať už si vybere jakýkoliv obor,“ dodala.

Pracuje, sportuje, hraje, zpívá

Kwasi se chce po vzoru rodičů věnovat medicíně, rád by se stal například kardiologem nebo neurologem. Ve volném čase už dobrovolně pracuje na radiologickém oddělení tamní nemocnice – pokud teda neláme rekordy u zkoušek, nevrhá koulí za školní tým, nehraje na violu nebo nezpívá ve sboru.

Sociální inteligence je u Kwasiho na běžné úrovni, tím se liší od mnohých jiných geniálních lidí.

Sociální inteligence je u Kwasiho na vysoké úrovni, tím se liší od mnohých jiných geniálních osob.

FOTO: Profimedia.cz

Génius se bude muset stejně jako ostatní studenti do 1. května rozhodnout, kterou školu si zvolí – a nad kterými naopak ohrne nos. Už nyní ale naznačil svou slabost pro Yale. „Myslím si, že ztělesňuje všechno, co po univerzitě požaduji: rodinnou atmosféru, výborné vzdělání, pestrý výběr studentů a taky finanční pomoc,“ svěřil se.

Yale mimo jiné vystudovalo několik nositelů Nobelovy ceny a žurnalistické Pulitzerovy. Učili se tu také čtyři američtí exprezidenti včetně George Bushe (otce i syna) a Billa Clintona, který se zde seznámil se svou budoucí ženou Hillary Rodhamovou.