Ve své době nejlepší český horolezec Josef Smítka odmítl nastoupit k totálnímu nasazení v Říši a několik let se před německými úřady a gestapem skrýval ve skalním městě Českého ráje, podporován kamarády z řad českých a německých horolezců.

 vavřinec hradilek

Hlavní ženskou roli hraje Vica Kerekes.

FOTO: DP FILM

Ačkoli je hlavním hrdinou sportovec, a to co se týče postavy, tak jejího představitele, hraje jej Vavřinec Hradilek, nejde o snímek sportovní, ale o film dobrodružný, romantický, o síle ducha, o morálních hodnotách, o přátelství, v němž ale budou prvky pískovcového horolezectví lidem přiblíženy.

 vavřinec hradilek

Z filmu Tenkrát v ráji

FOTO: DP FILM

„Procházel jsem různými obdobími. Jednu chvíli jsem si myslel, že to nedopadne, pak zase že to chci určitě dělat. Nevzal jsem to proto, že bych chtěl hrát ve filmu, to nebyla moje ambice. Ale velmi mě oslovil příběh Josky a taky vidina zážitků ve skalách při lezení. Je to sport, který člověk nemůže dělat sám, ale zároveň záleží jen na jeho schopnostech. Ten příběh je nejenom o Joskovi, ale i o jeho kamarádech,“ uvedl představitel Josky Hradilek.

Radůza ve Varech

Radůza ve Varech

FOTO: Milan Malíček, Právo

Snímek vznikal padesát dnů a natáčely ho tři štáby, a tedy se na něm podíleli i tři režiséři, jmenovitě Daniel Krzywoň, Lordan Zafranovič a Peter Pálka. Autoři prozradili i jeho cenu - 40 miliónů korun.

 vavřinec hradilek

vavřinec hradilek

FOTO: DP FILM

Vedle Hradilka v něm hrají Vica Kerekes, Petr Šmíd, Miroslav Etzler, Jan Budař, Ondřej Havelka, Pavel Rimský, Simona Stašová a další.

Distribuční premiéru bude mít film 27. října.