Hlavní obsah

Divácká cena Práva: do čela se probojovala Passerova klasika Intimní osvětlení

Novinky, Lenka Hloušková

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Do Divácké ceny Práva doputovaly od začátku promítání v karlovarských kinech tisíce hlasů. V neděli nejlepší zprůměrovanou známku získala klasika Intimní osvětlení režiséra Ivana Passera. Konkrétně 1,16.

Foto: Novinky

Diváci mohou jednotlivé snímky ohodnotit známkami a rozhodnou tak o Divácké ceně deníku Právo.

Článek

Passer dorazil do Varů Intimní, jak sám snímku říká, uvést. „Tento film je výsledkem souhry různých náhod. Od toho, že Václav Šašek, který je duchovní otec Intimního osvětlení, mi zavolal - a doteď nevím, proč si mě vybral, nikdy jsem se ho nezeptal, měl bych se ho zeptat teď - až po to, jak jsem našel představitele rolí. Všechno to bylo velká náhoda,“ řekl mimo jiné.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Ivan Passer v Karlových Varech.

V desítce nejoblíbenějších filmů 51. ročníku MFF KV jsou i další čeští zástupci: Anthropoid a Vlk z Královských Vinohrad. Oba snímky měly ve Varech slavnostní premiéry.

V Divácké ceně Práva vybírají ten nejoblíbenější film sami návštěvníci kin. Na přiděleném papírovém lístečku při odchodu z projekcí známkují jako ve škole: nejlepší je 1.

Systém je jednoduchý. Daný kus stačí jen u příslušné číslice 1 - 4 natrhnout.

Původní názevČeský názevznámka
Intimní osvětleníIntimní osvětlení1,16
The Eagle HuntressMalá sokolnice1,27
AnthropoidAnthropoid1,28
Swiss Army ManŠvýcarák1,50
Sufat CholPísečná bouře1,56
Gleißendes GlückPrvotní štěstí1,56
Vlk z Královských VinohradVlk z Královských Vinohrad1,92
Les démonsDémoni2,02
FuocoammareFuocoammare (Požár na moři)2,17
Zjednoczone Stany MiłościSpojené státy lásky2,20

Reklama

Výběr článků

Načítám