Hlavní obsah
Marek Eben a Laura Dernová Foto: Milan Malíček, Právo

Laura Dernová: Jsem ráda, že rodiče byli hippies

Americká herečka Laura Dernová si ve čtvrtek večer povídala s Markem Ebenem v rámci talk show Na plovárně, která se natáčela na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Marek Eben a Laura Dernová Foto: Milan Malíček, Právo
Laura Dernová: Jsem ráda, že rodiče byli hippies

Herečka v úvodu vzpomínala na tatínka, herce Bruce Derna, který se proslavil třeba tím, že zabil ve filmu Johna Waynea. Protože hrával většinou záporné postavy, častěji býval ve filmu zabit sám, a to velmi krutým způsobem. Pro malou dceru to prý byla „hodně divná zkušenost”.

„Tatínek byl hippie, liberální rebel... byl i sportovec, i dnes každý den běhá, zastává zdravý způsob života a má široké srdce. Jsem ráda, že mě vychovali rodiče, kteří byli hippies, ale říkali mi, abych nebrala drogy,” vysvětlila Dernová.

Proslulá je její spolupráce s režisérem Davidem Lynchem. S ním se poprvé setkala, když jí bylo sedmnáct, a natočila film Modrý samet.

„Scénář byl jasně daný, velice magický, strašidelný. Tehdy jsem už viděla jeden jeho film a úplně jsem mu nerozuměla. Vlastně ani tomu scénáři jsem nerozuměla, ale rozhodla jsem se, že do toho půjdu a hodně to změnilo můj život. Považuju Davida za velkého mistra,” řekla.

Jejím nejslavnějším mainstreamovým filmem je ale stále Jurský park. „Ten film viděl každý, je komerční, ale když se to natáčelo, bylo to avantgardní. Byl to první film s počítačovou grafikou, animatronikou a byla kolem toho spousta otázek. Bude to fungovat? Nám to připadalo jako nezávislá filmařina,” vysvětlila herečka.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků