Snímek je příběhem dvou dvanáctiletých kluků, kteří prožijí velmi zvláštní noc ve společnosti dospělých lidí. Jak se to téma zrodilo?

Chtěl jsem se vyhnout klišé na téma dospívání, takže jsem místo obvyklého modelu „dětský pohled na svět dospělých“ natočil film o dospělých vztazích, které určuje souboj o moc: lidé si chtějí jeden druhého přivlastnit. Možná by nám jejich chování připadalo jako normální, ale když se mezi třemi dospělými, kteří se snaží takříkajíc opravit nepovedenou silvestrovskou oslavu, objeví děti, které tam nemají co dělat, leccos vynikne víc.

Jak jste vybíral herce?

Martina Pechláta a Jiřího Černého považuji za mimořádně přirozené herce a to jsem potřeboval. Natálii Řehořovou jsem viděl ve francouzském filmu Jezero, který dostal cenu na festivalu v Benátkách, a byla skvělá. Na kluky jsem dělal casting a vybral Vojtu Machutu a Jana Vašiho, kteří mají herecké zkušenosti. Bylo jim sice už čtrnáct, ale vypadali mladší. Když jsem je za necelý rok pozval na postsynchrony, přišli mutující, a tedy nepoužitelní habáni.

Jste Slovinec, vystudoval jste FAMU. Co plánujete dál?

Z šesti let v Praze ty poslední dva roky dost pendluji a vyhovuje mi to. Chystám další film, točit budeme v Čechách, ale napřed musím napsat scénář a to budu asi víc v Lublani.