„Téma pomoci seniorům spoustu lidí odpuzuje, společnost na ně kouká skrz prsty, protože si nechtějí někteří připustit, že se to týká každého,“ přibližuje třiadvacetiletá modelka potíže, které ji někdy potkávají při vyjednávání se sponzory.

Modelka Taťána Kuchařová

Modelka Taťána Kuchařová

FOTO: Jan Handrejch, Právo

„Je málo lidí, kteří se tímto typem pomoci zabývají. I když se přístup pomalu mění, protože ono to nebude lepší, ale spíše horší. Do budoucna se musí toto téma řešit, doufám, že i my přispějeme ke změně systému,“ říká odhodlaně patronka Nadace Taťány Kuchařové, kterou před třemi lety založila.

Karlovarský festival má šťávu

Kuchařová přijela na karlovarský festival již po několikáté. „Má šťávu a energii, je tu uvolněnější a kouzelná atmosféra než třeba v Cannes. Je to nejen samotným městem, ale i lidmi, kteří sem za filmem jezdí,“ uvádí Kuchařová, která tráví většinu času v Americe.

Topmodelka se netají tím, že ji svět filmu láká, ale vyčkává na zajímavou nabídku. „Kolem filmu se pořád motám, mám za sebou i několik hereckých kurzů. Uvidíme, jak to dopadne, herectví by možná jednou byl další dobrý krok.“

Táňa Kuchařová s doprovodem na zahájení karlovarského filmového festivalu.

Táňa Kuchařová přijela do Varů loni se svým partnerem Lanem.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Miluje české pohádky

Jedna z nejkrásnějších českých žen zavzpomínala na své dětství a oblíbené filmy: „Miluju klasické české pohádky, vyrostla jsem na filmech jako Dařbuján a Pandrhola nebo Hrátky s čertem. A když už si dneska pustím film, je to většinou komedie - zejména pak Postřižiny. Skvělí herci i humor. “