Hlavní obsah
John Malkovich Foto: Milan Malíček, Právo

Hvězdný Malkovich přijel do Prahy vlakem, do Varů se přesune ve středu

Americký herec, režisér a producent John Malkovich je od úterý v České republice. Krátce po třetí hodině odpoledne přijel pendolinem z Vídně na pražské hlavní nádraží.

John Malkovich Foto: Milan Malíček, Právo
Hvězdný Malkovich přijel do Prahy vlakem, do Varů se přesune ve středu

V Praze Malkovich zůstane do středy, poté se přesune v limuzíně společně s partnerkou Nicolettou Peyranovou na mezinárodní filmový festival do Karlových Varů. Tam v sobotu převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

John Malkovich s manželkou dorazil do Prahy.

Foto: Milan Malíček, Právo

Slavný herec vystoupil z vlaku usměvavý a uvolněný. Měl na sobě pohodlné bleděmodré plátěné sako, ohrnuté džíny a moderní tenisky. Jeho nedbale ležérní styl s perfektně zastřihnutým vousem vůbec nenaznačoval, že do české metropole přijela hollywoodská star.

John Malkovich

Foto: Milan Malíček, Právo

Festival při příležitosti Malkovichovy návštěvy uvede jeho režijní debut Tanečník seshora, thriller s Javierem Bardemem v hlavní roli. A také dokument Which Way Home, který produkoval.

John Malkovich

Foto: Milan Malíček, Právo

Malkovich je výrazným hereckým typem, zahrál si v široké paletě snímků. Od velkých hollywoodských trháků typu Con Air až po výboje newyorských intelektuálů: scenáristy Charlieho Kaufmana (titulní role ve snímku V kůži Johna Malkoviche, film Adaptace) nebo režiséra Woodyho Allena (Stíny a mlha).

Proslavily ho Nebezpečné známosti

Zřejmě nejslavnější je ovšem jeho role intrikáře Valmonta ve snímku Nebezpečné známosti z roku 1988 pod režijním vedením Stephena Frearse. Ve shodě s názvem si jako ženatý během natáčení začal krátký románek s Michelle Pfeifferovou.

Dvě nominace na Oscara si pak vysloužil hned za svou první filmovou roli v dramatu Místa v srdci. A také za výkon ve snímku S nasazením života, kde si zahrál atentátníka na samotného prezidenta Spojených států. Proti jeho dokonalému plánu se tu ale postavil stárnoucí bodyguard Clint Eastwood.

Úspěšný herec, režisér i producent

Naposledy si ho čeští diváci mohou Malkoviche pamatovat z hitu bratří Coenů Po přečtení spalte. [celá zpráva] Ztvárnil zde postavu Osbourna Coxe, důstojníka CIA, kterého kariéra i manželství dohnaly až k tvrdému alkoholu a sepsání výbušných pamětí.

  

.: Herec slavil i v českých kinech úspěch s filmem Po přečtení spalte.

FOTO: Palace Pictures

 Z producentské činnosti společnosti Mr. Mudd, kterou Malkovich spoluzaložil, v posledních letech zaujal publikum především skromně a mile natočený oscarový snímek Juno. [celá zpráva]

Jako režisér se kromě zmíněného filmu Tanečník seshora podepsal také pod krátkometrážní drama Hideous Man.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků