Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Pavel Karban, Právo

Zeman: Je mi líto, že Gott už nepřijede do Lán

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek vyjádřil lítost nad tím, že zesnulý zpěvák Karel Gott už za ním nepřijede do Lán. Gott byl podle Zemana výjimečným zpěvákem, který spojoval mnohé generace, což se podle něj jen tak někomu nepodaří.

Prezident Miloš Zeman Foto: Pavel Karban, Právo
Zeman: Je mi líto, že Gott už nepřijede do Lán

„Byl jsem rád, že jsem s panem Gottem telefonoval krátce poté, co dostal můj dopis k 80. narozeninám a poděkoval mi za něj. Tehdy jsem se dohodli, že pozvu mistra Gotta, jeho ženu a jeho dvě dcery do Lán, bohužel nejdříve dostal zápal plic a poté leukémii. Je mi to nesmírně líto, protože to byl zpěvák, který spojoval mnohé a mnohé generace, a to se téměř žádnému zpěvákovi nepodaří,” reagoval Zeman na Gottovo úmrtí na tiskové konferenci po setkání prezidentů V4 v Lánech.

Svou oficiální kondolenci rodině Karla Gotta poslal Zeman už ve středu. Byl podle něj „umělcem, který se rozdával druhým“. „To je vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Karel Gott daroval svůj život generacím, daroval se nám všem,“ tlumočil vzpomínku prezidenta Miloše Zemana jeho mluvčí.

Za velkou ztrátu pro miliony posluchačů označují úmrtí Karla Gotta i další čeští politici. Například premiér Andrej Babiše jej označil za jednoho z největších Čechů a navrhl vládě, aby schválila pro Gotta státní pohřeb, pokud si to jeho rodinu bude přát. Podle Babiše se nakonec dohodli na pohřbu se státními poctami.

Karel Gott zemřel ve věku 80 let v kruhu své rodiny krátce před půlnocí 1. října.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků