Hlavní obsah
Poslední rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem pro veřejnost se konalo 11. října 2019 na Žofíně. Foto: Jan Handrejch, Právo

Konec poslední cesty čeká Karla Gotta v Motole

Po zádušní mši v katedrále sv. Víta, která začne v 11 hodin a je pouze pro pozvané, se během soboty odehraje i definitivně poslední rozloučení Gottových nejbližších s Mistrem. Podle informací Práva nechá rodina zpěvákovy ostatky zpopelnit v pražském motolském krematoriu.

Poslední rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem pro veřejnost se konalo 11. října 2019 na Žofíně. Foto: Jan Handrejch, Právo
Konec poslední cesty čeká Karla Gotta v Motole

Ihned po skončení mše bude rakev s ostatky Karla Gotta vyzvednuta a za policejního doprovodu převezena do motolského krematoria.

„Z hlediska uchovávání ostatků, které byly už v pátek a následně v sobotu dopoledne vystaveny v rakvi, v níž byly po celou dobu ochlazovány připojeným kompresorem, není možný odklad,“ zdůraznil zdroj redakce.

Celý transport až do krematoria proběhne za zvýšených bezpečnostních opatření. Nicméně návštěvníci hřbitova v Motole se nemusí obávat, že by se v sobotu za svými zesnulými nedostali.

„V sobotu odpoledne bude uzavřeno pouze krematorium, areál celého hřbitova bude jinak normálně přístupný v běžném režimu,“ sdělila redakci pracovnice Pohřebního ústavu hlavního města Prahy.

Obřadu s následnou kremací se budou podle informací redakce účastnit jen zpěvákovi nejbližší. Co bude následovat poté, tedy kam bude urna s popelem Karla Gotta uložena, zatím není jasné.

Jako o nejpravděpodobnějším místě se hovoří o Slavíně, nejvýznamnějším českém hřbitově na pražském Vyšehradě. To ovšem rodina dosud nepotvrdila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků