Hlavní obsah
V drsném dramatu Klub rváčů zabodoval v roli Tylera Durdena. Foto: Profimedia.cz

10 tipů na filmy s Bradem Pittem, které vás rozesmějí i rozpláčou

Hollywoodský hřebec Brad Pitt natočil desítky filmů. Mnohé z nich se staly kultovními. Je těžké vybrat jen deset snímků z jeho repertoáru, které stojí za to doporučit. Kvalitních filmů, jichž byl součástí, je totiž mnohem víc. Tento seznam může být odrazovým můstkem pro ty, kteří si chtějí nakoukat Pittovu filmografii.

V drsném dramatu Klub rváčů zabodoval v roli Tylera Durdena. Foto: Profimedia.cz
10 tipů na filmy s Bradem Pittem, které vás rozesmějí i rozpláčou

1. Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Podle povídky F. Scotta Fitzgeralda natočil v roce 2008 režisér David Fincher dojemný snímek o Benjaminovi Buttonovi (Brad Pitt), který místo stárnutí mládne. Takový život je pár dekád zábavný, ale v kombinaci s tím, že jeho láska Daisy (Cate Blanchettová) stárne jako všichni ostatní, to nakonec moc veselé není.

2. Sedm let v Tibetu

Režisér Jean-Jacques Annaud natočil v roce 1997 podle knihy Heinricha Harrera příběh o dobrodružné cestě rakouského horolezce, který dojde až do Tibetu, kde se stane učitelem mladého Dalajlámy. Film je založen na skutečných událostech.

3. Světová válka Z

Brad Pitt zvládá zabíjet i zombíky, a navíc tak, že to není trapné. Nevěříte? Pak si pusťte tohle sci-fi od režiséra Marca Forstera z roku 2013.

4. Klub rváčů

Brad Pitt byl v devadesátých letech hodně v kurzu. V roce 1999 natočil dnes už kultovní snímek Klub rváčů, kde si zahrál po boku Edwarda Nortona. Jack trpí nespavostí a už skoro nepozná rozdíl mezi denním snem a realitou. Na služební cestě se seznámí s Tylerem, se kterým založí Klub rváčů, kde se schází muži a mlátí se. Jejich aktivita se ale zvrtne a nebezpečná parta se vydá do ulic páchat mnohem větší zlo. Film podle knižní předlohy od Chucka Palahniuka natočil režisér David Fincher.

5. Podfu(c)k

Režisér Guy Ritchie v roce 2000 natočil akční show s Jasonem Stathamem, Stephenem Grahamem, Alanem Fordem, Dennisem Farinou a Bradem Pittem. Podfu(c)k je zapeklitá gangsterka z prostředí londýnských kriminálníků, ilegálních boxerských zápasů, nezvladatelných cikánů, ruských mafiánů a velkých peněz v prostředí, kde se nepohodlní protivníci předhazují nenasytným vepřům, kteří po zmizelých smažou všechny stopy. Jako nit se příběhem nese příprava obchodní transakce s obřím diamantem odcizeným v Antverpách. Ale prodat horké zboží není jen tak a na drahý kámen si brousí zuby více zájemců, kteří nemají problém použít násilí, když o něco jde.

6. Sedm

Snímek Sedm patří mezi kriminální thrillery z devadesátých let, které jsou hodně temné (další takový je například film Vraždy podle Jidáše). V roce 1995 ho natočil režisér David Fincher a po boku Pitta se objevil Morgan Freeman. Oba jsou policisté vyšetřující sériové vraždy. Sedm mordů někdo spáchal a naaranžoval ve stylu sedmi smrtelných hříchů. Ve dvouhodinové drsné podívané budete svědky nechutných scén. Když kriminalisté dopadnou vraha, něco získají, ale hodně ztratí.

7. Dannyho parťáci

Komedii v roce 2001 natočil režisér Steven Soderbergh. Kromě Pitta, který ve filmu pořád něco jí, se zde objevila celá plejáda filmových hvězd první velikosti, a sice George Clooney, Julia Robertsová, Matt Damon, Andy Garcia nebo Casey Affleck. Příběh je o partě zlodějů, kteří geniálním způsobem vykradou za jednu noc tři kasina. Snímek je postaven nejen na akci, ale i na vtipných dialozích včetně narážek na filmový Hollywood.

8. Tenkrát v Hollywoodu

Poslední snímek režiséra a scénáristy Quentina Tarantina měl premiéru v roce 2019. Hlavní role obsadili Brad Pitt a Leonardo DiCaprio. Příběh o uhasínající kariéře DiCapria a jeho kamarádovi a kaskadérovi Pittovi se odehrává v roce 1969 v Los Angeles na pozadí vraždy těhotné herečky Sharon Tatové (Margot Robbieová), kterou zabili členové Mansonovy rodiny. Tarantino ale příběh vypráví po svém. Filmem vzdává hold starému Hollywoodu, a tak spíš než akcí se diváci při sledování tohoto opusu pokochají západy slunce v kopcích božského LA.

9. Legenda o vášni

Toto není jeden z nejslavnějších filmů, kde se objevil Brad Pitt, ale rozhodně je jedním z nejromantičtějších. Dvouhodinový snímek režiséra Edwarda Zwicka, který byl natočen v roce 1994, vás vrátí v čase na začátek dvacátého století. Legenda vypráví o třech bratrech - Samuelovi, Alfredovi a Tristanovi. Samuel si domů na farmu přivede nevěstu Susannah, ale než se stihnou vzít, Sam zemře v první světové válce. Susannah zůstane s jeho rodinou a zamiluje se do nespoutaného Tristana (Brad Pitt), ale ten ji opustí a odjede na moře. Susannah si nakonec vezme Alfreda, ale stále miluje Tristana. Ten se po návratu domů ožení s jinou a má s ní děti, čímž bezdětná Susannah trpí do konce života.

10. Interview s upírem

Upír Lestat (Tom Cruise) roku 1791 zachrání život umírajícímu Louisovi (Brad Pitt) tím, že ho promění ve svůj druh. Spolu pak kráčí dějinami a vraždí ženy, muže i zvířata a pijí jim krev. Aby se věčně smutný Louis necítil sám, Lestat mu přidělí malou Claudii (Kirsten Dunstová). Louis a Cladie se pak Lestata zbaví, ale to netuší, že je hodně pomstychtivý. Jeden z nejlepších upířích snímků roku 1994 natočil režisér Neil Jordan.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků