Hlavní obsah
Lady a Tramp Foto: Walt Disney Pictures

10 filmů, ve kterých hlavní role hrají pejskové

Jak zabavit sebe i děti u filmu? Ideální jsou rodinné komedie. A ještě lepší je, když v nich hrají zvířata. Vybrali jsme deset filmů se psy, které pobaví malé i velké diváky.

Lady a Tramp Foto: Walt Disney Pictures
10 filmů, ve kterých hlavní role hrají pejskové

1. Beethoven

Tato komedie je o štěněti bernardýna, které se dostane do jedné rodinky, je pojmenováno Beethoven a pak roste a roste... Snímek v roce 1992 natočil režisér Brian Levant a zahráli si v něm například Charles Grodin, Bonnie Huntová a Stanley Tucci.

2. Lady a Tramp

Skoro se tomu nechce věřit, ale proslulá Disney pohádka Lady a Tramp o lásce fenky z dobré společnosti a psího tuláka byla natočena už v roce 1955. Režie se tenkrát chopili Hamilton Luske, Wilfred Jackson a Clyde Geronimi. I díky nim vznikla slavná scéna, kdy pejskové u italské restaurace pojídají špagety a do jedné se omylem pustí každý z druhý strany a dají si pak v jejím prostředku rozpačitou pusu.

3. 101 dalmatinů

Při jedné procházce v londýnském parku se seznámí nejen dalmatini Pongo a Perdy, ale i jejich majitelé Roger a Anita, kteří se následně vezmou a čekají spolu dítě. Jejich dalmatini spolu mají štěňata, po kterých touží Anitina zaměstnavatelka z luxusního domu módy Cruella De Vil. Ta je však nechce na mazlení, ale aby si z nich ušila kožich. Anita a Roger psy nechtějí prodat, a tak Cruella vyšle párek zlodějů, aby chlupáče ukradli, což se povede. Cruella takhle nakradla další štěňata dalmatinů a plánuje je nechat zabít a stáhnout z kůže, ale krutý plán jí naštěstí zhatí zvířecí říše. Ve filmu, ve kterém není o vtipné scény nouze, hráli Glenn Closeová, Jeff Daniels, Joely Richardson, Hugh Laurie, Mark Williams a další. Snímek v roce 1996 natočil režisér Stephen Herek.

4. Tajný život mazlíčků

Tajný život mazlíčků je jedním z nejlepších animovaných snímků jednadvacátého století. V roce 2016 ho natočili režiséři Chris Renaud a Yarrow Cheney a vypráví o tom, co se děje, když majitelé nechají svá zvířátka doma samotná.

5. Marley a já

Owen Wilson a Jennifer Anistonová excelují v této romantické komedii z roku 2008, kterou natočil režisér David Frankel. Film sleduje manželský pár, který si pořídí štěně labradora. Manželé mu dají jméno Marley a pak jsou svědky toho, jak se z malého uzlíčku stává obří pes, který jim ničí vybavení domu a honí pošťáka, ale taky jim dodává energii a spoustu lásky.

6. Scooby Doo

Kdo by neměl rád neustále vystrašeného popletu Scoobyho! Tenhle kreslený pes, který s partou přátel řeší záhady, si získá srdce malých i velkých diváků. Ve filmu z roku 2002 si zahráli Freddie Prinze Jr., Sarah Michelle Gellarová, Matthew Lillard a Linda Cardelliniová. Snímek režíroval Raja Gosnell.

7. Neuvěřitelná cesta

Tohle je naprostá klasika a povinnost pro všechny, kteří mají rádi zvířata, zvlášť psy a kočky. Rodinnou komedii v roce 1993 natočil Duwayne Dunham a hrají tam například Michael J. Fox, Sally Fieldová a Kevin Chevalia. A jaký je děj filmu? Rodina odjede a nechá svá tři zvířata na hlídání na venkově. Mazlíčkům se to ale vůbec nelíbí, a tak se vydají na strastiplnou cestu za svými dětskými páníčky. Dva psi a jedna kočka zažijí dobrodružství, o kterém se jim nesnilo.

8. Hačikó - příběh psa

Richard Gere si v roce 2009 zahrál ve filmu režiséra Lasseho Hallströma o psovi Hačikóovi, čímž se strhla lavina zájmu o psí rasu Akita Inu. Příběh je natočený podle japonského příběhu o pejskovi, kterého se jako tuláka ujal univerzitní profesor. Pes k pánovi hodně přilnul a každý den ho doprovázel na nádraží a čekal na něj, až se zase vrátí. To se ale jednoho dne nestane, protože profesor zemře. Hačikó na nádraží ale stejně ještě devět let chodí a vyhlíží svého pána – dokud sám nezemře. Dojemný příběh o silném poutu páníčka a psa vás pravděpodobně rozbrečí, tak si připravte kapesníky!

9. Bolt - pes pro každý případ

Bolt je televizní hvězda, ale když se vydá na cestu skrz Ameriku na vlastní pěst (tedy s pomocí kočky a křečka), zjišťuje, že ve velkém a skutečném světě jeho superschopnosti nemusí vždy stačit. Režie se ujali Chris Williams a Byron Howard. Animovaný snímek byl natočen roku 2008.

10. Lassie se vrací

Když je Lassie prodána do psince, protože její majitelé trpí finanční tísní, nehodlá se jen tak vzdát a neustále se ke svým původním páníčkům vrací. Lassie se stala symbolem inteligentního, krásného a věrného psa. Film roku 1943 natočil režisér Fred M. Wilcox a zahráli si v něm například Roddy McDowall nebo malá Elizabeth Taylorová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků