Hlavní obsah

Zpěvačka Cher odmítla kvůli šikaně gayů zpívat v Soči

Americká popová hvězda Cher odmítla nabídku ruských pořadatelů, aby zazpívala při slavnostním zahájení zimních olympijských her v Soči. Ruským médiím to sdělili její manažeři. Důvodem odmítnutí je nesouhlas s úřední šikanou, které je v Rusku vystavena komunita homosexuálů. Zimní olympiádu bude černomořské letovisko hostit příští rok v únoru.

Zpěvačka Cher odmítla kvůli šikaně gayů zpívat v Soči

Cher, jejíž rodina má arménské kořeny, hájí práva gayů a leseb dlouhodobě a nabídku na zájezd do Soči prý odmítla „obratem ruky”. Dostala ji údajně od svého ruského „přítele-oligarchy”, jehož jméno neprozradila.

Podle moskevského rozhlasu jde nepochybně o Sulejmana Kerimova, jednoho z nejbohatších ruských miliardářů, který se prý podílel na pořádání dvou jejích posledních koncertů.

Cher vadí ruský zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží, který už vyvolal protesty i dalších amerických celebrit, například Madonny či Lady Gaga. Ve Spojených státech i v západní Evropě se v souvislosti s kontroverzním zákonem ozývají výzvy k bojkotu ruské olympiády či ruského zboží. V samotném Rusku ale zákaz propagace homosexuálních vztahů většina obyvatel schvaluje.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků