Hlavní obsah
Ukázka z tanečního vystoupení v rámci loňského ročníku festivalu Multi-kulturní týden. Foto: Vanda Vaníčková

Žilkové na Nově neprodloužili smlouvu

Televize Nova se rozhodla neprodloužit herečce a dramaturgyni Veronice Žilkové termínovanou smlouvu na konzultantské práce. Nadále však bude účinkovat v pořadu Tele tele, který ji proslavil mezi diváky, a také KU-KU, na kterém se autorsky spolupodílí.

Ukázka z tanečního vystoupení v rámci loňského ročníku festivalu Multi-kulturní týden. Foto: Vanda Vaníčková
Žilkové na Nově neprodloužili smlouvu

V sobotu večer se Žilková objeví v hlavním večerním pořadu České televize. Spolu s Martinem Stropnickým bude uvádět přímý přenos z předávání cen Atlet roku. Nově se však moderování Žilkové na jiné televizi nelíbí a stalo se jedním z důvodů ukončení interní smlouvy.

"S Veronikou Žilkovou má Nova několik druhů smluv. Externí na dramaturgii, scénář a herecký výkon pořadu Tele Tele, dramaturgii KU-KU atd. Vedle těchto smluv má Nova s paní Žilkovou od letošního jara uzavřenu i interní konzultantskou smlouvu na dobu určitou, její platnost končí letošního 31. prosince. A jenom tuto jednu interní smlouvu se Nova rozhodla neprodloužit," sdělila v pátek na dotaz Práva programová ředitelka Novy Libuše Šmuclerová.

Důvodem ukončení interní smlouvy je přitáhnout Žilkovou k práci jen na Nově. "Jednak chceme, aby se Veronika Žilková naplno věnovala svým pořadům, jednak opravdu nemáme rádi, když interní zaměstnanci porušují dané zvyklosti. Patří totiž k nepsaným pravidlům, že interní zaměstnanci naší televize nespolupracují s jinými stanicemi. Moderování Atleta roku je jasným porušením těchto zásad. To však neznamená, že s paní Žilkovou přerušujeme spolupráci na našich oblíbených pořadech," dodala Šmuclerová.

Žilkové zřejmě nepřidalo i to, že se koncem října objevila v publiku při předávání TV cen Elsa, o kterých Nova předem prohlásila, že je kvůli nejasnostem ve stanovených kategoriích bojkotuje. Žilková přišla, protože Tele Tele bylo nominováno, cenu však pořad nezískal. Přímý přenos Elsy přenášela ČT.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků