Hlavní obsah
Kytarista Slayer Jeff Hanneman Foto: Profimedia.cz

Zemřel kytarista Slayer Jeff Hanneman, po kousnutí pavoukem mu odumírala tkáň

Kytarista americké thrashmetalové skupiny Slayer Jeff Hanneman zemřel ve čtvrtek na selhání jater. Oznámila to skupina ve svém prohlášení. Bylo mu 49 let a trpěl nekrotizující fasciitidou, tedy odumíráním tkání. Byl to zřejmě následek kousnutí pavoukem.

Kytarista Slayer Jeff Hanneman Foto: Profimedia.cz
Zemřel kytarista Slayer Jeff Hanneman, po kousnutí pavoukem mu odumírala tkáň

„Slayer jsou zdrceni, že musí informovat, že jejich spoluhráč a bratr Jeff Hanneman zemřel kolem jedenácté dopoledne nedaleko svého domu v Jižní Kalifornii. Hanneman byl v nemocnici, když mu selhala játra,“ uvedla kapela ve svém prohlášení.

Slayer: Bloodline

Hanneman měl vážné zdravotní problémy od roku 2011, trpěl nekrotizující fasciitidou, kdy se bakterie dostanou pod kůži a tkáň se začne rozpadat. Odumírají i cévy a nervy.

Podle skupiny onemocněl po kousnutí pavoukem. Jeho stav se zhoršoval. Prodělal několik operací, při nichž mu odstraňovali odumřelou tkáň z ruky a paže. Kvůli zhoršujícímu se stavu se dokonce uvažovalo, že by mu amputovali paži. V posledních několika dnech byl udržován v umělém spánku.

Slayer patří k nejosobitějším metalovým kapelám, patří k průkopníkům thrashe a deathu. Kapela, v níž hrál Hanneman od jejího vzniku v roce 1981, se prosadila o pět let později brutálním albem Reign In Blood.

Soubor získal cenu Grammy v letech 2006 a 2007 za nejlepší výkon v oblasti metalu. Ani tři desetiletí po svém vzniku tvorba Slayer neztrácela nic na svém ostří a nekompromisnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků