Hlavní obsah

Zemřel herec Miloš Hlavica z Nemocnice na kraji města

Ve věku 81 let zemřel minulý týden herec a dabér Miloš Hlavica. Potvrdil to Zdeněk Hruška z Herecké asociace. Hlavica hrál například v seriálu Nemocnice na kraji města, více se však věnoval dabingu.

Zemřel herec Miloš Hlavica z Nemocnice na kraji města

Miloš Hlavica od mládí hrával jako ochotník, ale původně nastoupil ke studiu na ČVUT, až později přešel na DAMU. Koncem padesátých let začal hrát v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, pak působil v Městských divadlech pražských.

Miloš Hlavica v osmdesátých letech v pohádce Bratr a sestra

Foto: Česká televize

Znám je převážně ze seriálů a jeho hlavní období spadá do sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Objevil se v Třiceti případech majora Zemana, v Nemocnici na kraji města nebo v Dobrodružství kriminalistiky. Účinkoval také v málo známých filmech jako První láska, Zahrada dětí, Sny o Zambezi apod.

Více se věnoval práci v rozhlase a dabingu. Mimo jiné propůjčil hlas Maxi von Sydowovi ve filmu Muž a jeho pes z roku 2009 nebo několikrát Johnu Hurtovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků