Hlavní obsah

Zemřel americký režisér John Singleton

Ve věku 51 let v úterý zemřel americký režisér, scénárista a producent John Singleton. Jeho režijním debutem byl v roce 1991 snímek Chlapci ze sousedství s Laurencem Fishburnem a Cubou Goodingem Jr., za který byl nominován na Oscara za režii a scénář.

Zemřel americký režisér John Singleton

Jak uvedla mluvčí Singletonovy rodiny, režisér nedávno utrpěl mrtvici. „Se zármutkem musíme oznámit, že John Singleton zemřel,“ oznámila rodina ve svém prohlášení. „Odešel pokojně obklopen rodinou a přáteli,“ dodala. Jak rodina rovněž uvedla, musela učinit „nesmírně bolestivé rozhodnutí“ o odpojení Singletona od přístrojů.

John Singleton na fotografii z loňského února

Foto: Chris Pizzello, ČTK/AP

John Singleton se stal prvním Afroameričanem a vůbec nejmladším filmařem nominovaným na Oscara za režii, bylo mu tehdy 24 let. Později natočil rovněž snímky Drsnej Shaft se Samuelem L. Jacksonem, akční film Rychle a zběsile 2 či historické drama Rosewood o rasově motivovaném masakru z roku 1922.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků