Hlavní obsah
Alenka v říši divů: Za zrcadlem Foto: Falcon

ŽEBŘÍČEK: Alenka a Angry Birds

Neoslnivým vítězem posledního víkendového žebříčku domácích kin se stala Alenka v říši divů: Za zrcadlem. Stačilo jí 34 254 diváků.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem Foto: Falcon
ŽEBŘÍČEK: Alenka a Angry Birds

V pokračování americké fantasy Alenka v říši divů s podtitulem Za zrcadlem si opět zahráli Johnny Depp či Mia Wasikowska.

Alenka se skrz kouzelné zrcadlo dostala zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá s Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost, a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů a musí zachránit Kloboučníka.

Michael Fassbender (X-Men: Apokalypsa)

Foto: Cinemart

Druhé místo patří Angry Birds ve filmu. Legrační animovaní ptáci se dočkali vlastního celovečeráku. Vzteklý Ruďák, neposedný Žluťas a Bombas v něm řeší problém se záhadnými prasaty. Musí zjistit, co mají vepři za lubem, a svůj ostrov před nimi zachránit.

Na třetím místě skončil americký komiksový film X-Men: Apokalypsa. Apocalypse je nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů. Probudil se po tisíci letech a rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1. Alenka v říši divů: Za zrcadlem
34 254
2.
2.
Angry Birds ve filmu
17 990
3.
1.
X-Men: Apokalypsa
15 836
4.3.
Captain America: Občanská válka
8 967
5.5.
Teorie tygra
6 718
6.4.Kniha džunglí
5 331
7.7.
Návštěvníci 3: Revoluce
3 621
8.6.
Svátek matek
3 227
9.9.
Jak se zbavit nevěsty2 205
10.
8.
Jak přežít single
2 098
Zdroj: Unie filmových distributorů

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků