Hlavní obsah
Život Věry Čáslavské v komiksu Foto: Argo

Z Mexika na StB. Čáslavská v komiksu

Komiks o ikoně českých šedesátých let, gymnastce Věře Čáslavské, vydávají Jan Novák a Jaromír 99. Tvrdí, že bude brutálně otevřený.

Život Věry Čáslavské v komiksu Foto: Argo
Z Mexika na StB. Čáslavská v komiksu

Novák na textu tohoto grafického románu spolupracoval s oběma dětmi Věry Čáslavské a Josefa Odložila, Radkou Čáslavskou a Martinem Odložilem, s jejími bývalými kolegyněmi gymnastkami i dalšími sportovci, čerpal i z knih a televizních dokumentů. S „brutální upřímností“ příběhu mají korespondovat  kresby Jaromíra 99 s velkými plochami, většinou v základních barvách.

Z olympijských her v Mexiku vede příběh na Státní bezpečnost a do léčebny v Bohnicích.

Čáslavská na stupni vítězů

Foto: Argo

„Tragédií Věry Čáslavské bylo, že milovala výjimečné muže: svého prvního trenéra Vladimíra Proroka i armádního důstojníka Josefa Odložila, který byl sám držitelem stříbrné medaile z Tokia. První však byl ženatý a druhý se nikdy nevyrovnal se závratnou kariérou své ženy,“ tvrdí tvůrci.

Věra Čáslavská ale hlavně veřejně odmítala sovětskou okupaci a neodvolala podpis pod provoláním Dva tisíce slov. Komunistický režim se jí pomstil. Postavení uklízečky by ještě zvládla, ale když byl později její syn Martin uznán vinným za smrt svého otce Josefa Odložila, olympionička se uchýlila do psychiatrické léčebny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků