Hlavní obsah
Snímek skupiny Abraxas z let 1976-1978 Foto: www.abraxas.cz

Výstava o rocku a metalu v komunistickém Československu

Vernisáž v pražském Popmuseu ve čtvrtek představí hard rock, heavy metal a další odnože rockového stylu, který patří v tuzemsku k nejpopulárnějším hudebním žánrům. Výstava s názvem Tvrdá hudba v těžké době mapuje vznik a velký rozmach stylu, který vykazuje mimořádně stabilní a oddanou fanouškovskou základnu a v komunistickém Československu se nesetkával s pochopením. Expozice je obohacenou a rozvinutou verzí výstavy, která se uskutečnila v pražském klubu Vagon. Potrvá do 3. května.

Snímek skupiny Abraxas z let 1976-1978 Foto: www.abraxas.cz
Výstava o rocku a metalu v komunistickém Československu

Součástí vernisáže bude speciální program, na kterém participují žánrové kapacity Petr Korál a Bohouš Němec, protagonisté pořadu Hard Music Live na Radiu 1.

Pražské Popmuseum tak pokračuje v mapování historie tuzemské hudby. Loni například nabídlo výstavu Kristova léta českého punku, která představila významné tuzemské punkové skupiny, pololegální koncerty, zásadní punkery, podzemní časopiseckou činnost či obaly některých nahrávek.

Popmuseum zahájilo činnost v roce 1999 v prostorách bývalé Janáčkovy síně v Besední ulici na Malé Straně. Pro veřejnost bylo otevřeno v březnu 2000 výstavou Bigbít, která mapovala počátky a zlatou éru českého rocku v letech 1956 až 1972. První etapu existence Popmusea uzavřely katastrofální povodně v srpnu 2002. Velká voda tehdy vzala některé nástroje a velkou část knihovny.

V roce 2005 Popmuseum přesídlilo do Kulturního centra Kaštan v Praze 6. Nová expozice a dokumentární centrum zde byly otevřeny výstavou Zabte ho, je to kritik! o historii české hudební publicistiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků