Hlavní obsah
Foto: Archiv Město Mikulov

Výstava k 10. výročí smrtí Felliniho

Velká retrospektivní výstava díla italského režisérského velikána Federika Felliniho, který zemřel přesně před deseti lety, začala svou pouť ve slavném newyorském Guggenheimově muzeu. Poté se přestěhuje do Evropy, ale termín stěhování zatím komisařka Maria Cristina Villasenorová neupřesnila.

Foto: Archiv Město Mikulov
Výstava k 10. výročí smrtí Felliniho

Návštěvníkům se kromě filmů a fotografií nabízí série karikatur, které Felilini jako mladý namaloval ve 40. letech. Dával je místnímu kinu výměnou za volný vstup na promítání filmů. Režisér později hledal v portrétech často inspiraci a výstava chce mj. ukázat, jaké místo karikatura a grafická tvorba zaujímaly v jeho kariéře.

Expozice, která bude z New Yorku putovat do Paříže, představí v nových kopiích retrospektivu všech Felliniho 24 celovečerních snímků a některé jeho krátké filmy a reklamy.

Fellini, který svou tvorbu zakončil snímkem Hlas luny v roce 1989, je laureátem pěti Oscarů, posledního v březnu 1993 za celoživotní dílo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků