Hlavní obsah

V Praze vystoupí slavný jazzman Eric Truffaz

Slavný francouzský jazzman Eric Truffaz přijede 22. října potěšit pražské klubové publikum. V Paláci Akropolis vystoupí se svým kvartetem.

V Praze vystoupí slavný jazzman Eric Truffaz

Eric Truffaz se narodil v roce 1960 ve Švýcarsku. Pro jeho tvorbu je typické hledání mezižánrových spojnic, jazzovou trumpetu kombinuje s hip-hopem, rockem, popem a elektronikou.

Nejvíce ho inspiroval Miles Davis a jeho legendární album Kind of Blue, Truffaz ale hrával i rock a na konzervatoři se věnoval Mozartovi a Verdimu. V roce 1994 vydal první album pod vlastním jménem.

Mezinárodní slávu mu přineslo album The Dawn, na němž spolupracovali Pat Muller, Marcello Giuliani a Mark Erbetta. Společně produkovali také další album Bending New Corners pro label Blue Note.

Celkem vydal Truffaz přes deset CD a DVD. Nejnovější deskou je pop-jazzový Arkhangelsk, kde najdete mimo jiné i coververzi prastarého francouzského hitu Je t' aime.

Anketa
Oznámkujte ukázky jako ve škole
1
92.6 %
2
0 %
3
3.7 %
4
0 %
5
3.7 %
Celkem hlasovalo 27 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků