Hlavní obsah

V Londýně otevřeno divadelní muzeum s kostýmy Jaggera i Minogue

Brány nové stálé expozice londýnského divadelního muzea Victoria and Albert se v těchto dnech otvírají. Nahrazuje dosavadní muzeum, uzavřené před dvěma lety v Covent Garden, jehož vznik je spojen se jménem Gabrielle Enthovenové, která založila na podporu muzea nadaci a později mu věnovala společně s H. R. Beardem své sbírky.

V Londýně otevřeno divadelní muzeum s kostýmy Jaggera i Minogue

V budově na londýnské Russell Street existovalo muzeum již od roku 1987. Nově otevřená stálá expozice nabízí kostýmy herců nejzvučnějších jmen, například R. Burtona z role Jindřicha V., L. Oliviera z Oidipa krále a další.

Nechybí první vydání osmnácti her Williama Shakespeara z roku 1623 nebo nejstarší návrh kostýmu z roku 1625 pro balet na dvoře krále Ludvíka XIII. Návštěvníci si mohou prohlédnout lebku ze hry Hamlet a zastoupena je i současná hudba.

K vidění jsou koncertní kostýmy Australanky Kylie Minogue, Micka Jaggera z Rolling Stones, plakáty na premiéru hry Johna Osbornea Ohlédni se v hněvu i na koncerty britských skupin Led Zeppelin nebo Sex Pistols.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků