Hlavní obsah
Mirai a Nebe na jednom pódiu. Foto: Universal Music - Jitka Janů

Turné skupin Mirai a Nebe jde do finále. Zaujal jeho pozoruhodný koncept

Společné turné kapel Mirai a Nebe, které nese všeříkající název Zajedenprovaz, je za svou polovinou. Fanouškovské ohlasy na něj jsou velice kladné, neboť obě severomoravské kapely připravily pozoruhodný program.

Mirai a Nebe na jednom pódiu. Foto: Universal Music - Jitka Janů
Turné skupin Mirai a Nebe jde do finále. Zaujal jeho pozoruhodný koncept

Chvílemi totiž ani není jasné, kde je vlastně pódium, protože produkce se spontánně odehrává i mezi diváky, kteří jsou tak vtaženi do víru hudebního dění. Oběma kapelami zvolený koncept, kdy se muzikanti i repertoár prolínají a fanoušci jsou po celou dobu v absolutní blízkosti s kapelou, a koncert tak spoluvytvářejí, je na české scéně neobvyklý.

Do konce turné zbývá posledních pět koncertů. Páteční Valašské Meziříčí hlásí vyprodáno. Do Rychnova nad Kněžnou (12. 11.), Opavy (18. 11.), Zlína (19. 11.) a Vrchlabí (16. 12.) ještě několik vstupenek zbývá.

Své oblíbené bubenické extempore předvedli členové Mirai mezi diváky.

Foto: Universal Music - Jitka Janů

„Turné si užíváme, kéž by bylo delší. Lidi, kteří přijdou, nám energii vracejí, a kromě toho si parádně rozumíme s kluky z Nebe. O tento speciální dvojkoncert již projevily zájem i některé festivaly na příští léto, takže podzimním turné to rozhodně nekončí,“ říká s úsměvem Mirai Navrátil, frontman kapely Mirai.

„S kluky z Mirai se nám hraje skvěle. Jsou to skvělí muzikanti a jako lidi máme stejný styl humoru, takže naše turné je cirkus se vším všudy. Černou kaňkou na něm jsou různá nachlazení, kterých se od začátku nemůžeme zbavit. Ale to asi patří k podzimu a sychravému počasí,“ řekl zpěvák skupiny Nebe Petr Harazin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků