Hlavní obsah

Star Wars jsou moc černošské, nadávají fanoušci na internetu

Hollywood se opět přesvědčil, že všem se zavděčit nelze. Zatímco jedni aktivisté v USA neustále protestují, že je svět filmu moc bělošský, jiní zase na internetu rozpoutali kampaň, protože nový film Star Wars: Síla se probouzí je údajně moc černošský.

Star Wars jsou moc černošské, nadávají fanoušci na internetu

Jak informoval americký server The Hollywood Reporter, na sociálních sítích se šíří vlna nazvaná BoycottStarWarsVII. Film prý propaguje negativní multi-kulti myšlenky.

Člověk či lidé, kteří se skrývají za účtem End Cultural Marxism (Ukonči kulturní marxismus), tvrdí, že by se film měl bojkotovat, protože jde o antibělošskou propagandu. Další se přidali a píšou, že film je propaganda, která se úplně odcizila „jádru fanoušků“, což jsou údajně jen mladí běloši. Vadí jim zřejmě hlavně herec John Boyega v jedné z hlavních rolí a snad i Lupita Nyong’o.

Nová kampaň však vyznívá zmateně, protože právě ve sci-fi/pohádce různé rasy umělecky nevadí a hlavně se už od začátku na Star Wars podílely. Slavný James Earl Jones, hlas Darth Vadera, je černý, stejně tak Billy Dee Williams, který hrál Lando Calrissiana. Navíc v nových Star Wars černí herci ani zdaleka nepřevyšují bílé - ve filmu hrají Carrie Fisherová, Harrison Ford, Mark Hamill, Daisy Ridley, Adam Driver, Max von Sydow i Andy Serkis.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků