Hlavní obsah

Road movie režiséra Jiřího Vejdělka s Bolkem Polívkou a Mariánem Labudou v hlavních rolích byla vybrána na letošní filmový festival v Torontu. Komedie o dvou Romech v roztřeseném náklaďáku tak bude českou kinematografii reprezentovat v Kanadě.

Roming poletí do Toronta

"Těší mě, že se Roming na té své tatrovce dokodrcal ještě dál než naše první komedie Účastníci zájezdu," říká spokojeně Vejdělek a s nadsázkou dodává, že se ještě řeší problém překladu nejfrekventovanějších slov, které ve filmu používá postava Stana v podání Bolka Polívky.  

Stano je totiž muž svobodomyslný, podnikavý a nade vše výřečný, přičemž jeho slovník rozhodně nepatří do televizního vysílání pro školy. [celá zpráva]

Slovo Roming je složeno z "Rom" a "ing". Postava, kterou hraje Labuda, má totiž syna, z něhož má být první inženýr na romském sídlišti. V angličtině zároveň připomíná putování.

Mezinárodní filmový festival v Torontu patří k nejvýznamnějším přehlídkám na americkém kontinentě a všeobecně je hodnocen jako důležitá platforma pro vstup na severoamerický filmový trh. Letos festival představí hrané, krátké a dokumentární filmy, mezinárodní hity i filmy mladých tvůrců. Koná se od 6. do 15. září 2007.

Film Roming doposud v českých kinech vidělo více než 200 tisíc diváků.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků