Hlavní obsah
Zpěvák Steven Tyler Foto: Lucas Jackson, Reuters

Přestaň používat naši píseň, vzkázal Trumpovi zpěvák Aerosmith

Zpěvák americké rockové skupiny Aerosmith Steven Tyler vyzval kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby na svých mítincích přestal používat píseň „Dream On“. Uvedla to v neděli agentura AP s odkazem na právníky frontmana Aerosmith.

Zpěvák Steven Tyler Foto: Lucas Jackson, Reuters
Přestaň používat naši píseň, vzkázal Trumpovi zpěvák Aerosmith

Právní zástupci Stevena Tylera poslali v sobotu republikánskému uchazeči o prezidentský úřad dopis. Tým, který Trumpovi připravuje kampaň upozorňují, že „nemá povolení našeho klienta používat 'Dream On'“ ani žádnou z jiných Tylerových písní.

Uvádějí také, že to „vytváří falešný dojem, že (Tyler) je spojený nebo podporuje kandidaturu pana Trumpa na prezidenta“.

Donald Trump

Foto: Shannon Stapleton, Reuters

Tyler je registrovaný člen Republikánské strany. Jeho právnička Dina LaPoltová ale uvedla, že dopis nemá politický nebo osobní charakter. Tylerovi prý jde čistě o ochranu duševního vlastnictví.

Není to přitom první spor hudebních hvězd s prezidentskými kandidáty republikánů. Začátkem září se skupiny  R.E.M. a Survivor ostře ohradily proti užívání jejich hudby.

Donald Trump použil v kampani hit R.E.M. a republikán toužící po křesle v Bílém domě Mike Huckabee si zase přivlastnil letitý hit Eye of the Tiger, který je známý z filmu Rocky. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků