Hlavní obsah
Donald Trump Foto: Lucas Jackson, Reuters

R.E.M. drsně útočí na Trumpa: Nepoužívej naši muziku, smutný ubožáku

Skupiny R.E.M. a Survivor se velmi drsně ohradily proti užívání jejich hudby americkými politiky. Donald Trump použil v kampani hit R.E.M. a republikán toužící po křesle v Bílém domě Mike Huckabee si zase přivlastnil letitý hit Eye of the Tiger, který je znám z filmu Rocky, informoval server RollingStone.

Donald Trump Foto: Lucas Jackson, Reuters
R.E.M. drsně útočí na Trumpa: Nepoužívej naši muziku, smutný ubožáku

„Táhněte do pr... vy smutní ubožáci toužící po pozornosti a hladoví po moci. Nepoužívejte naši hudbu a můj hlas pro svou stupidní politickou šarádu,“ napsal zpěvák R.E.M. Michael Stipe.

Donald Trump použil na vystoupení ve Washingtonu píseň It's the End of the World as We Know It And I Feel Fine (Je to konec světa, jak ho známe, a líbí se mi to), když kritizoval prezidenta Baracka Obamu.

Michael Stipe, zpěvák americké skupiny R.E.M., která vystoupila 17. srpna v Praze.

Foto: Polívka Tomáš DOP, ČTK

Krátce poté vydala skupina prohlášení, které se netýká jen písně. Upozorňuje, že kromě toho, že neschválili použití písně v politické kampani a žádají ukončení této činnosti, občané by si měli uvědomit, že jde o ještě mnohem větší věci. Neměli by nechat předvádějící se politiky odlákat jejich pozornost od palčivých problémů současnosti.

Mluvčí Donalda Trumpa se zatím nevyjádřil.

Úplně stejný trapas přitom Trump udělal už v červnu. Použil hudbu Neila Younga (Rockin' in the Free World), ale kanadský muzikant je jeho odpůrcem, takže zažádal, ať toho okamžitě nechá, což prezidentský kandidát nakonec udělal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků