Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Tento týden přichází do kin akční sci-fi Michaela Baye Transformers, což je jediná premiéra týdne.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Premiéra - Transformers

Transformers

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu a po nich i celovečerního filmu. Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti.

Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizací, "hodných" Autobots a "zlých" Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru).

Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem, kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela, jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek civilizace.

Transformers, USA 2007, 144 min., české titulky, režie: Michael Bay, hraji: Shia LaBeouf, Megan Foxová, Jon Voight, John Turturro, Josh Duhamel...

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků