Hlavní obsah
Pavel Liška a Bolek Polívka v minulosti předávání cen moderovali. Foto: Jan Handrejch, Právo

Polívka s Liškou vytvoří představení inspirované Českým lvem

Bolek Polívka a Pavel Liška se stanou hlavními protagonisty divadelního představení na motivy předávání filmových cen Český lev. Mělo by netradičním, úsměvným a možná prý i trošku drsným způsobem nechat nahlédnout diváky do světa filmových celebrit, řekl Polívka.

Pavel Liška a Bolek Polívka v minulosti předávání cen moderovali. Foto: Jan Handrejch, Právo
Polívka s Liškou vytvoří představení inspirované Českým lvem

Oba herci už lvy získali. Příliš si ale těchto prestižních cen váží a originály na scénu nevezmou. Přemýšlejí o vhodné náhradě. Představení ještě nemá jméno. S jeho premiérou se počítá 28. září. Měl by to být tahák brněnského Divadla Bolka Polívky v příští divadelní sezoně. Polívka s Liškou nepatří jen k držitelům lvů, spolu také letos ceremoniál spojený s jejich předáváním moderovali.

"Chceme rozvinout takové příběhy, které jsou s předáváním lvů spojeny, a přesto nejsou divákovi patrné. Oceněný tam má tak dvě minuty na poděkování. To u nás bude vše ve volném rytmu a bude čas na jinou zábavu a jiné krutosti," uvedl Polívka s úsměvem.

Diváci budou aktivními aktéry jednotlivých scén. Tím, že usednou v hledišti, se okamžitě stanou pomyslnými účastníky předávání cen, tedy společenskými celebritami a hosty VIP.

Český lev je filmová cena udělovaná od roku 1993. Ocenění symbolizuje křišťálová soška lva a na základě rozhodnutí odborné veřejnosti je předáváno za nejlepší počiny v jednotlivých kategoriích.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků