Hlavní obsah

Nové knihy - Jeffery Deaver, Daniel Wallace i Lucie Lomová

Právě vychází zbrusu nový příběh agenta 007 Jamese Bonda Nula stupňů volnosti, který napsal Jeffery Deaver, dále si můžete přečíst třeba fantastický román Daniela Wallace Velká ryba nebo biografický komiks Lucie Lomové Divoši.

Nové knihy - Jeffery Deaver, Daniel Wallace i Lucie Lomová

Jeffery Deaver: Nula stupňů volnosti

Jeffery Deaver byl pozůstalými Iana Fleminga, stvořitele legendárního agenta 007, pověřen, aby napsal další Bondův příběh.

Agent 007 James Bond odhalí během tajné operace v Srbsku informace o plánované masové vraždě několika tisíců osob. Stopy vedou k Severanu Hydtovi přezdívanému Hadrář - britskému obchodníkovi, jehož firmy rozeseté po celém světě se zabývají odpadovým hospodářstvím.

Bond je Hydtovi v patách, ale protože objekt jeho zájmu se nachází v Británii, je agent 007 vázán povinností dodržovat tamní zákony i během tajných operací - namísto naprosté nezávislosti, na níž je zvyklý při svých zahraničních misích, má nyní „nula stupňů volnosti".

Domino, překlad Jiří Kobělka, 448 str., váz., 299 Kč

 

Daniel Wallace: Velká ryba

Knihou Velká ryba se Daniel Wallace představil americkému čtenářstvu jako nepřehlédnutelný autor vynikající fantazií, vycházející ze svých jižanských kořenů. Román s úspěchem zfilmoval Tim Burton.

William čelí nelehkému úkolu: jeho otec umírá, ale ani na smrtelné posteli nepřestává bájit, lhát a vyprávět o neuvěřitelných dobrodružstvích, která za života zažil. William se spolu s ním noří do labyrintu rodinných příběhů a zkazek a snaží se proniknout k jádru otcovy osobnosti. Podaří se mu s otcem sblížit, než se nadobro protne skutečnost a mýtus?

Argo, překlad Monika Krudencová, 176 str., váz., 259 Kč

 

 Lucie Lomová: Divoši

Komiksová autorka a kreslířka Lucie Lomová začínala jako autorka pro děti, v současnosti se věnuje převážně tvorbě pro dospělé. Jako první české kreslířce se jí podařilo prorazit v zahraničí, konkrétně ve Francii albem Anna chce skočit. Kreslený biografický román vychází ze skutečných událostí, jak je ve svých zápiscích zachytil mladý cestovatel a botanik Alberto Vojtěch Frič.

V zimě roku 1908 přiveze z Paraguaye do Evropy indiána Čerwuiše, jehož kmen sužuje neznámá choroba. Podmanivý příběh o setkání dvou mužů ze zcela rozdílných kultur, jejichž cesty se na krátký čas spojily.

Labyrint, 152 str., váz., 295 Kč

 

Stephen Hawking, Leonard Mlodinow: Velkolepý plán

Nejznámější teoretický fyzik světa Stephen Hawking napsal spolu s Leonardem Mlodinowem publikaci, v níž se za pomoci nejnovějších fyzikálních poznatků zabývají základními otázkami o podstatě vesmíru a samotné existence.

V knize Velkolepý plán přístupným esejistickým stylem hledají odpověď na otázky, které připomínají spíše filozofické pojednání než kosmologický výklad: Proč jsme na světě? Proč vlastně vůbec něco existuje? Jaká je povaha reality? Jak to, že je vesmír tak přesně "vyladěn", že je možné, abychom v něm mohli žít? A nestojí za tím nějaký "velký záměr" svrchovaného tvůrce?

Argo, 204 str., váz., 204 str., váz., 398 Kč

 

Carlo Adolfo Martigli: 999. Poslední strážce

Carla Adolfa Martigliho k napsání historického thrilleru inspirovalo otevření Pikova hrobu roku 2007, při němž byli přítomni i příslušníci italských tajných služeb.

Giovanni Pico della Mirandola italský humanista a filozof, který proslul snahou o smíření monoteistických náboženství. Jako chráněnec Lorenza Medicejského, byl nesmírně oblíbený a uznávaný ve společnosti. Stal se sice miláčkem žen, nicméně sám toužil po setkáních se svou životní láskou, manželkou Giuliana Medicejského. Jeho dramatické osudy však tvoří pouze jednu časovou rovinu. V té druhé, neméně poutavé, čtenáři sledují výboj ve třicátých letech dvacátého století, kdy se vrcholní představitelé nacismu chtěli za každou cenu zmocnit manuskriptu...

Knižní klub, překlad Zdeněk Frýbort, 400 str., váz., 269 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků