Hlavní obsah

Nové knihy - Frank Miller, Frederick Forsyth i Michael Crichton

Tento týden na knižních pultech najdete slavnou komiksovou novelu Franka Millera Sin City - Město hříchu 2: Ženská, pro kterou bych vraždil, špionážní thriller Vyjednavač Fredericka Forsytha nebo detektivní román Vycházející slunce Michaela Crichtona.

Nové knihy - Frank Miller, Frederick Forsyth i Michael Crichton

 

Frank Miller: Sin City - Město hříchu 2: Ženská, pro kterou bych vraždil


Žánr noire je styl který byl oficiálně prohlášen za mrtvý už v padesátých letech minulého století, má však i dnes v sobě dostatek vitality, aby vás oslovil. Komiksová série Sin City od Franka Millera je toho jen důkazem.

Hrdina a osudová žena, Dwight McCarthy a Ava. Nechala ho a vzala si pracháče, ale po čtyřech letech znovu vtrhla do jeho života a zoufale ho prosila, aby jí ochránil před tyranským manželem. Dwight nejdřív odmítl, ale pak vrthnul do luxusní vily a manžílkovi rozmázl hlavu na podlaze knihovny. Nic ovšem není tak úplně černobílé a tímto to pouze všechno začalo...

Comics Centrum,překlad Dana Krejčová, 212 str., brož., 199 Kč

 

 

Frederick Forsyth: Vyjednavač


Politický thriller z pera mistra žánru Fredericka Forsytha přináší čtivé, napínavé dobrodružství.

Profesionální vyjednavač Quinn je pověřen jednáním s únosci syna amerického prezidenta. Tato funkce vyžaduje zkušenost praktického psychologa, odvahu vojáka i obratnost kriminalisty. V průběhu vyšetřování Quinn zjišťuje, že se ocitl v centru rozsáhlého spiknutí, jehož cílem je rozvrátit vztahy mezi velmocemi a znemožnit realizace velké odzbrojovací smlouvy, která by znamenala konec mnoha zbrojařských firem...

Euromedia Group - Knižní klub, překlad Ivan Němeček, 384 str., váz., 269 Kč

 

 

Lucy O’Brienová: Madonna


Královna popu, sexuální provokatérka, zručná obchodnice, milující matka. Kniha Lucy O’Brienové konečně odkrývá tajemství všech tváří popové ikony a jejího vzrušujícího života, od prvních vystoupení v gay klubech v Detroitu, přes Evitu až po kabalu a kritizovanou adopci malého Davida v roce 2006.

Z rozhovorů s producenty, hudebníky, spolupracovníky i přáteli autorka sestavuje portrét ženy, kterou talent a pověstná pracovitost dovedly na samý vrchol slávy.

BBart, překlad Adéla Bartlová, 400 str., váz., 299 Kč

 

 

Petr  Janeček: Černá sanitka: Třikrát a dost - Mytologie pro 21. století


Černá sanitka: Třikrát a dost je třetím pokračováním úspěšné knihy Černá sanitka, která se již dočkala televizního, rozhlasového a divadelního zpracování. Opět přináší bohatou žeň příběhů, které se údajně staly kamarádům vašich kamarádů a známým vašich známých.

Kniha obsahuje rekordní počet 327 komentovaných vyprávění - vedle strašidelných, komických a neuvěřitelných pověstí a fám z mnoha oblastí každodenního života, známých z prvních dvou dílů Černé sanitky, v knize naleznete i zcela nové kapitoly věnované vyprávěním o lidském zdraví a historkám z vojenské základní služby.

Plot, 368 str., váz., 299 Kč

 

 

Michael Crichton: Vycházející slunce


Po dlouhých patnácti letech opět vychází nejslavnější Crichtonův detektivní román známý též z filmového zpracování.

Během velkolepé oslavy doprovázející otevírání americké pobočky velké japonské firmy je nalezena mrtvá žena. A vyšetřování se od svého počátku stává honbou za přízraky v kouřové cloně průmyslových intrik a nelítostných obchodních bitev, v nichž se zajatci neberou. Román je též odrazem názorů Američanů na tvrdé praktiky japonských obchodních společností té doby, i na jejich vnímání Američanů jako nekulturního národa bez historie.

Baronet, překlad Vladimír Hanák, 400 str., váz., 289 Kč

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků