Hlavní obsah

Nová CD - Lila Downsová, Oasis i Rise Against

Tento týden přináší různorodé desky. Z exotického Mexika se k nám dostává zajímavá deska Lily Downsové Shake Away, po třech letech přicházejí s další „nejlepší“ deskou Oasis a vyznavače tvrdších rifů potěší Rise Against a jejich Appeal To Reason.

Nová CD - Lila Downsová, Oasis i Rise Against

Oasis: Dig Out Your Soul


Největší sláva Oasis je sice dávno pryč, nicméně kapela je stále tady a v dvouletých až tříletých intervalech pouští do světa novou desku snad s nadějí, že se jim podaří návrat na výsluní. Když letos na jaře začali bratři Gallagherové kde koho urážet, aby se dostali na první stránky novin, bylo jasné, že termín vydání nové desky se blíží. Novinka se jmenuje Dig Out Your Soul a sami tvůrci ji, jako ostatně každou svou desku, označují za nejlepší od debutové Definitely Maybe.

Na novince je znát jistý odklon z vyjetých kolejí. Návrat k rockovým kořenům, méně kytar a místy až psychedelická zasněnost, to jsou hlavní znaky nového zvuku Oasis. Out Your Soul stejně jako předchozí desku produkoval Dave Sardy. Jako první singl byla vybraná lennonovská The Shock Of The Lightning.

Sony BMG

 

Rise Against: Appeal To Reason


Páté studiové album americké punkrockové partičky s levicovými sklony Rise Against nese název Appeal To Reason a fanoušci si na něho museli počkat dva roky, které uplynuly od vydání předešlého, úspěšného alba The Sufferer & The Witness.

Novinka je první deskou, kterou s nimi nahrál kytarista Zach Blair, který se k nim připojil začátkem letošního roku. Desku produkoval zpěvák a bubeník skupiny Descendents Bill Stevenson. První singl se jmenuje Re-Education.

Universal

 

Lila Downsová: Shake Away


Z Mexika se k nám dostávají povětšinou popové nahrávky soupoperních princezen, což herečka a zpěvačka Lila Downsová rozhodně není. Je velice ceněnou zpěvačkou nejen doma, ale i v zahraničí, například byla třikrát nominovaná na BBC World Music Award. Díky svému smíšenému původu zpívá španělsky, anglicky a v indiánských jazycích a ve své tvorbě čerpá z mexického folklóru a indiánských tradic kmene Mixtéků.

Jako herečku ji znáte z životopisného filmu Frida, kde si zahrála po boku Salmy Hayekové. Vloni zazářila ve filmu Fados Carlose Saury, který byl věnován portugalským baladám.

Pokud vás tato zpěvačka zaujala, jistě vás potěší, že své nové album Shake Away přijede představit do Prahy, kterou si vybrala jako jedno ze čtyř evropských měst, kde novinku pokřtí.

EMI

 

Dva: Fonók


Debutové album projektu Dva nese název Fonók a je velmi originální a výjimečné, jak svým konceptem a poetikou neexistujících národů, tak zvukem, který je velmi neotřelý. Výslednému zvuku totiž kromě skupiny Dva pomáhal výraznou měrou i berlínský Jayrope.

Na albu je patnáct písní legendárních neexistujících kapel v neexistujících světových jazycích. Každý neexistující region má na albu svého zástupce, každý neexistující jazyk má svůj překlad. Čistá a náročná etnografická práce přinesla své ovoce.

Indies

 

Nocadeň: Ikony


Košická skupina Nocadeň přichází se svým pátým studiovým albem, které nazvala Ikony. Bratři Rasťa a Rob Kopinové se opět posunují ve své tvorbě dále s tím, že absorbují nejnovější hudební trendy. Co ale zůstává stejné, jsou jejich temné texty, které jsou osobní zpovědí lídra kapely.

Na desce nechybí píseň Umriem pri tvojich nohách, kterou kapela nazpívala za doprovodu orchestru. První singl se jmenuje Iba pár minút.

Universal

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků