Hlavní obsah

Na Ekofilmu se bude promítat 226 snímků ze 40 zemí světa

Na 36. ročníku mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm se bude promítat 226 snímků ze 40 zemí světa, a to v rozmezí 4. až 10. října v Třeboni, Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. Hlavním mottem letošního ročníku je Mezinárodní rok biodiverzity, řekla programová ředitelka Jitka Radová.

Na Ekofilmu se bude promítat 226 snímků ze 40 zemí světa

"Z 226 dokumentů je 63 z Česka, do soutěže komise vybrala 50 snímků. Hodnotit je bude šestičlenná mezinárodní porota," upřesnila Radová.

Festival začne 4. října v Třeboni. Vedle sledování zahajovacího filmu v kině Světozor se návštěvníci budou moci přidat k cyklojízdě kolem rybníka Svět nebo přijít na vystoupení populární kapely The Tap Tap složené ze studentů Jedličkova ústavu. Festivalem bude provázet, stejně jako v minulých dvou letech, herec Jaroslav Dušek.

Ekofilm se v Třeboni zdrží do 6. října. Současně běží od 4. do 7. října na tradičních místech v Českých Budějovicích: v kině Kotva a na Jihočeské univerzitě. "Tam mu letos poskytne zázemí nová Akademická knihovna. Některé akce jsou naplánovány i v kavárně Domu knihy Kanzelsberger," doplnila mluvčí festivalu Veronika Dušková. Od 8. do 10. října se festival přesune do Českého Krumlova, kde organizátoři vyhlásí vítěze a promítnou vítězné filmy. Po celý týden bude jezdit za školáky kinobus Ekofilmu po vybraných jihočeských městech a obcích.

Ekofilm je také místem pro diskuse, workshopy a besedy se zajímavými osobnostmi. Protiváhou vážných témat bude koncertní, divadelní a další programová nabídka zahrnující výstavy či ochutnávku biovín. "Už teď můžeme návštěvníky pozvat třeba na procházku do lesa Ekofilmu. Uvidí, jak se za čtyři roky od založení rozrostl. A kdo není na chození, může zasednout do publika skupiny Yo Yo Band či Jazzové sekce Okamžitého filmového orchestru," shrnula mluvčí. Vstup na Ekofilm je zdarma.

Organizátory festivalu je ministerstvo životního prostředí, občanské sdružení Ekofilm, Jihočeský kraj a města Český Krumlov a České Budějovice. Přehlídka je významným zdrojem nejnovějších informací o stavu přírody a životního prostředí v různých zemích světa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků