Hlavní obsah
Foto: Dana Ehlová

McCartney vydělal za rok 68 miliónů dolarů

Bývalý člen Beatles, jednašedesátiletý Paul McCartney podle seznamu britského týdeníku Sunday Times nadále vede žebříček britských popových hvězd s největšími výdělky. Za poslední rok totiž vydělal 68 miliónů dolarů. Hlavním zdrojem příjmů bylo letos pro McCartneye jeho poslední světové turné.

Foto: Dana Ehlová
McCartney vydělal za rok 68 miliónů dolarů

Jen v Evropě hrál během dvou měsíců pětadvacetkrát a návštěva byla vždy více než desetitisícová.

"Vrátil se ke koncertování a zjistil, že to je další způsob, jak vydělat ohromné peníze. Dal se stejnou cestou jako Rolling Stones," řekl Philip Beresford, který seznam sestavil.

"Tyhle staré rockery nic nezastaví. Většina z nich překonala problémy s alkoholem a drogami a uchovala si své fanoušky. Ti s nimi zestárli a zbohatli a mohou svými kreditními kartami kupovat lístky na jejich směšně předražené koncerty," myslí si Beresford.

Před koncertem v Liverpoolu řekl McCartney, že turné rozhodně nebylo poslední:  "Mám v úmyslu vyjet na další turné. Lidé se mě stále ptají, jestli je to mé poslední turné, ale to mi nikdy nepřišlo ani na mysl. Pokud chce člověk dávat góly, musí hrát - a se mnou je to přesně tak"

 První desítce dominují rockoví veteráni - Sting, Phil Collins, Eric Clapton, Rod Stewart a členové Rolling Stones Mick Jagger a Keith Richards. Madonna, která žije v Británii, se dělí o šesté místo s Eltonem Johnem.

Jediným mužem pod 50 let v první patnáctce nejlépe placených popových hvězd v Británii je na druhém místě Robbie Williams, který bude v úterý koncertovat v Praze.

 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků