Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Haluška

Machovec odhalil své ledví: Jsem to já, jen trochu jiný

Sedmý díl seriálu Nemocnice na kraji města nazvaný provokativně Past budiž varováním celému jednomu pohlaví české populace. Dospívající chlapci a muži bez životních vzorů by v něm neměli hledat chlapský ideál či hrdinu. Nenajdou jej, ani kdyby se rozkrájeli.

Ilustrační foto Foto: Milan Haluška
Machovec odhalil své ledví: Jsem to já, jen trochu jiný

Vědělo se na beton, že Blažej je nevypočitatelný, mladý Sova chlastá, MUDr. Klobouk je pod pantoflem, mladý Vojíř arogantní a jeho otec tají zubní váček. Teď k nim ale přibyla svině non plus ultra: Míra Machovec.

"Jsem to já, Arnošte, Míra Machovec. Jenom trochu jiný, než na jakého sis zvyknul," zaznělo mrazivě v klíčové scéně dílu, v níž Blažeje bezostyšně vydíral kvůli jeho občas nefunkční pravačce a tlačil jej k rezignaci.

Ještě že jde o fikci. Kdyby byl seriál napsán podle skutečných osudů českých lékařů, nastal by zřejmě odliv nemocných, kteří by se nepochybně rozhodli, že se do rukou takového mančaftu v bílém už nikdy nesvěří.

Nedivme se ale Machovcovi jaký je, vždyť ho manželka psychiatrička v jednom kuse "houpe". Když spolu nanečisto otevírali zásuvku psacího stolu, aby se Míra mohl později vloupat k Blažejovi pro rentgenové snímky odhalující primářovu zdravotní nezpůsobilost, namluvila mu, že měl čas dvacet tři. Zřejmě vteřin, minut těžko. Jenže v té scéně nebyl střih, proto bylo možné spočítat, že vteřin potřeboval sedm. A on jí na to skočil.

Dlouhodobě nekvalitní zvuk záznamu přinesl do dílu pro odlehčení hravé kvízy. Na Blažejovu poznámku "Sebevědomí vám nechybí" doktorka Šulcová odpověděla: "Stejně jako dobrý a/ zrak, b/ sekt, c/ sex."

A paní Horváthová o své dceři Kamile Martě Pěnkavové prozradila: "Umí být hrdá jak a/ hřebec (mohla mít na mysli i Hřebce Jiřího, bývalého tenistu), b/ hřebík (v úvahu připadá i bývalý trenér fotbalové Sparty), c/ hřeben." Jelikož to byla finále důležitých dialogů a divák již nikdy nepozná jejich rozuzlení, měly by se v následujícím díle pro jistotu objevit titulky. Ty by leccos vyřešily.

Ani starý chytrolín Horváth se tolik nevytáhl. Jeho tvrdohlavé tvrzení, že všichni jsou špatní kromě koní vyvedlo z rovnováhy i vtipálka Vaška Pěnkavu a urazilo psa Pajdu.

Moudrost dílu řekla paní Horváthová. "Žena patří k muži, a to je dobré." Co si o tom asi myslí doktor Novosad, jenž se opět vrátil k poslušnému mlčení a v solidně rozjeté a napínavé soutěži o nejtiššího hrdinu tentokrát rozsekal minulou přebornici Inu Blažejovou, jež doslova "hubu nezavřela".

Sledovanost Nemocnice

Bez ohledu na rozpačité přijetí prvních dílů Nemocnice na kraji města po dvaceti letech u kritiky, volné pokračování kultovního Dietlova seriálu stále sleduje v pondělí nadpoloviční většina diváků. Jejich počet se po prvotním poklesu ustálil a pohybuje se nad 3 milióny lidí, což představuje 65 - 70 procent z těch, kdož v pondělí večer usedají k obrazovkám. Po mírném nárůstů u čtvrtého a pátého dílu, přišel pokles a další vzestup. Seriál pravidelně sleduje 3 až 3,5 miliónu dospělých diváků.

Mnohokrát opakovaný Komisař Rex se pohybuje kolem sedmi osmi procent, osciluje pouze sledovanost Volenky na Nově.  

Sledovanost v procentech u diváků nad 15 let podle ATO-mediaresearch. 

Nemocnice   Volenka    Rex

15. 12.   67,7 (3,2 mil)   18,9    3,7 (Paralympionik roku)

8.12.   65 (3,1 mil)     19    8

 1.12.  70,9 (3,4 mil) 16,6    9,4

24.11. 64,5 (3,01 mil) 22,6   8,1

17.11. 67,2 (3,4 mil)   22,0   9,6

10.11.  68,2 (3,2 mil) 16,8   8,6

 3.11.   64,9 (2,9 mil)  24,6    6,9

27.10. 70,6 (3,4 mil) 16,7     8

20.10. 77    (3,9 mil)  13,9    4,9

Bety Čeňková má v hlavě problém a doma dvě pianina. To sotva uhraje, vždyť zadrželi i Jacksona.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků