Hlavní obsah
 

Londýnské publikum překvapil robotický herec

Robot hraje jednu z hlavních rolí v divadelní hře Spillikin v Londýně. Hovoří v ní s těžce nemocnou ženou, které má nahradit manžela.

 
Londýnské publikum překvapil robotický herec

Autor a režisér hry Jon Welch vysvětlil svůj příběh slovy: „Je to o výrobci robotů, celý život staví roboty, ale ve středním věku dostane degenerativní nemoc a uvědomuje si, že nebude žít tak dlouho, aby mohl dělat společnost své ženě. Jeho žena se teď dostává do raného stadia Alzheimerovy choroby, tak vytvoří posledního robota, který by s ženou měl žít.“

Robotický herec

Foto: Reuters

”Když se na mě podívá - vím, že to zní divně - je tak plný lásky a já ho mám ráda. Opravdu ho mám ráda,“ řekla herečka Judy Normanová.

„Určitě to má budoucnost. Tohle představení dokázalo, že práce s robotem skutečně není tak moc odlišná od práce s normálním hercem,“ dodala.

Je to ovšem práce velmi náročná. Robot je naprogramován, aby reagoval na podněty, a herečka si musí dávat pozor, aby vždy řekla přesně svou repliku a stála přesně na svém místě, tak aby se robot díval na ni. Lidský kolega by drobnou změnu zvládnul, ale stroj improvizace nezvládá.

Drama Spillikin vyjíždí od 19. března na turné po celé Velké Británii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků