Hlavní obsah
Ladislav Chudík Foto: Milan Malíček, Právo

Ladislav Chudík zkolaboval během představení

Herec Ladislav Chudík (89) zkolaboval v průběhu představení a pro silné bolesti žaludku nedohrál hru Tančírna ve Slovenském národním divadle (SND). Po přestávce za něj zaskočil režisér zmíněného představení Martin Huba (70), který jeho roli alternuje.

Ladislav Chudík Foto: Milan Malíček, Právo
Ladislav Chudík zkolaboval během představení

Mluvčí SND Izabela Pažítková Novinkám potvrdila, že Chudík měl zdravotní potíže při představení, které se konalo 24. září, a stav herce se od té doby zlepšil. „Přímo na představení byl přítomen lékař a roli za pana Chudíka dohrál pan Huba. V průběhu představení nedošlo k žádnému zdržení,“ dodala. Zatím není jasné, zda se Chudík dá zcela do pořádku do dalšího představení hry Tančírna, které je na programu 25. října.

Deník Nový čas o Chudíkově kolapsu napsal, že v ten den herce od rána trápily zdravotní potíže, ale navzdory tomu vyšel na pódium a chtěl odehrát svoji oblíbenou roli. Z hlediště ho bedlivě sledovala manželka Alena, která věřila, že to Chudík zvládne.

Nezapomenutelného představitele doktora Sovy z legendárního seriálu Nemocnice na kraji města však musela o přestávce odvézt domů. „Momentálně se cítí dobře, ale je hodně vyčerpaný,“ uvedla hercova manželka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků