Hlavní obsah

Kytarový profesor Satriani dává další lekci

Příznivci kytarových orgií si zase jednou přijdou na své. Jeden z nejznámějších rockových instrumentalistů světa Joe Satriani totiž vydal desku Super Colossal.

Kytarový profesor Satriani dává další lekci

Super Colossal je album, které Satrianiho fanoušky nemůže zklamat. Nabízí přesně to, co čekají - další dávku čistě kytarových bakchanálií. To znamená žádné zpívání a refrény, jen řezavé riffy a řádně "vypečená" nekonečná sóla. Přesto to není hudba jen pro kytaristy a odborníky. Satriani chce znít zajímavě, ale přitom pořád myslí i na posluchače, takže některé kousky jsou skutečně chytlavé na první poslech, nikoliv však laciné.

K nejvíce hitovým skladbám na Super Colossal patří Just Like Lightnin´. V ní si Satriani pohrává s bluesovou náladou a postupně jí dodává hutnější zvuk různými skřípajícími vyhrávkami, které se posluchači zarývají pod kůži. Z jiného (tvrdšího) soudku jsou tracky It´so Good a Redshift Riders, obsahující ostré riffy, za jejichž tvrdost by se nemuseli stydět ani Rage Against the Machine. Na desce najdete i pomalejší, zasněné kousky, ale žádný rocker se nemusí obávat, že by snad Satriani "vyměkl".

Super Colossal se nesnaží o žádný supermoderní zvuk, Satrianiho nezajímají programované bicí ani jiné elektronické hračky. Prostě se drží svého kopyta - zapojí si kytaru a "kvákadlo" a hraje. Stále to zní velice, velice dobře.

Joe Satriani: Super Colossal, Sony BMG 2006

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků