Hlavní obsah

Kulisová deska Vlasty Horvátha

Když se loni stala vítězkou české SuperStar Aneta Langerová, bylo otázkou, jak se prostřednictvím písniček na své debutové desce projeví a jakou pozici tím získá. Byla kujná, bylo jí sedmnáct. Když letos vyhrál stejnou soutěž Vlasta Horváth, bylo naopak zřejmé, jak asi bude jeho debutový počin vypadat.

Kulisová deska Vlasty Horvátha

Potvrdil to i na několika prázdninových koncertech, rovněž pak tím, jak tvrdošíjně trval na další spolupráci se svou tancovačkovou formací Frenzy. Je mu osmadvacet, o kujnosti si nechme zdát.

Horváthovo první album Místo zázraků dopadlo podle vzorce "dobrý zpěvák - průměrná kapela - málo zábavy". Je chvályhodné, že nesáhl do písničkových bank a nepřidal k hotovým melodiím hlas, nýbrž přiložil ruku k dílu, a že profesionální spolupracovníci napsali skladby pro něj na míru.

Na kolekci je jen jedna coververze, písnička To chce klídek s mimořádně blbým textem Michaela Prostějovského. Háček je v tom, že zmínění spolupracovníci (Krejčoves, Urban, Balage, Milcová, Prostějovský i Hlas) nemají k interpretovi takový vztah, aby při práci pro něj sáhli na dno svých uměleckých sil.

Těžko mít baskytaristovi skupiny Frenzy Václavu Podroužkovi za zlé texty plné klišé a tancovačkových frází, když "zkušený" zbytek psal ty své stejně. Sám skladatel Horváth zase nemá takovou invenci, aby napsal skladby, které obstojí v silné konkurenci ostatních. Proto vzniklo v podstatě vyrovnané, zato průměrné album. Z celé té šlamastyky vychází vítězně Horváth. Tvrdil, že si bude dělat svou hudbu a dodržel to. Sympatický postoj je výraznější než fakt, že jeho deska je vlastně kulisová.

Vlasta Horváth: Místo zázraků, Sony BMG 2005

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků