Hlavní obsah

Komiksový král Kája Saudek ve vážném stavu v nemocnici

Nestor českého komiksu Kája Saudek, dvojče fotografa Jana Saudka, bojuje o život v nemocnici v pražském Motole. Novinky získaly vyjádření jeho syna, malíře Patrika Saudka.

Komiksový král Kája Saudek ve vážném stavu v nemocnici

Nešťastný incident se odehrál na velikonoční Velký pátek, kdy si Kája Saudek hrál se svou vnučkou Natálii. "Moje dcera jej viděla, jak se ve stoje začal dusit a lapat po dechu," řekl jeho syn. Dodal, že mu život asi zachránila rychlá reakce jeho manželky Hany, která je zdravotní sestra.

"Mluvil jsem s lékaři v nemocnici, kteří mě uklidňovali, že kolem otce skáčou a dělají pro něj maximum," uvedl Patrik Saudek.

Stav je velmi vážný. "Všichni se o tatínka bojíme a čekáme každým dnem, až se probere. Nevíme ale, jak dlouho byl bez kyslíku," dodává jeho syn. Nemocnice se zatím k případu nevyjádřila.  

Komiks jako výsostné umění

Karel "Kája" Saudek se narodil 13. května 1935 v Praze a konec 2. světové války strávil jako poloviční Žid v koncentračním táboře v Polsku. Po vojně pracoval jako kulisák ve filmových ateliérech na Barrandově, kde se seznámil se scénáristou Milošem Macourkem. 

Talentovaný kreslíř Saudek s ním vytvořil filmy Kdo chce zabít Jessii? a Čtyři vraždy stačí, drahoušku! Jako autora syrových aktů jej stíhala policie, až nakonec v roce 1964 skončil ve vězení.  Proslavil se nejen filmy, ale i komiksovými alby (Muriel a andělé), desítkami seriálů i filmovými plakáty. S manželkou Hanou má dvě děti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků