Hlavní obsah
Producent Harvey Weinstein Foto: Mike Segar, Reuters

Kdo bude hrát nepřítele Ameriky Weinsteina? Film už se chystá

Film o Harveym Weinsteinovi je na cestě. Producent, kterého americká média líčí jako monstrum v mnoha kauzách sexuálního obtěžování, se teď na veřejnosti moc neukazuje a zatím nic nekomentoval.

Producent Harvey Weinstein Foto: Mike Segar, Reuters
Kdo bude hrát nepřítele Ameriky Weinsteina? Film už se chystá

Firmy Annapurna a Plan B zakoupily práva na příběh reportérek New York Times, které rozjely největší hollywoodskou kauzu desetiletí. Chtějí natočit něco ve stylu filmu Spotlight, který pojednával o zneužívání dětí faráři.

Poprvé byla obvinění proti producentovi zveřejněna v říjnu 2017 a týkala se mnoha žen včetně slavných hereček. Desetiletí je měl obtěžovat a také nabízet v nejkřiklavějších případech peníze za mlčení. Weinsteinova kariéra se zhroutila, byl vyloučen ze všech možných spolků a jeho legendární filmová společnost šla ke dnu. Vyšetřování nadále pokračuje, producent dosud nebyl odsouzen.

Následně byly obviněny desítky dalších mužů, většinou bez důkazů, a z činů, které se údajně odehrály před několika lety až desítkami let. Aktivistky jim za pomoci amerického tisku bleskově zničily kariéry u filmu, aniž by měl kdokoli z nich možnost hájit se před soudem. Tažení vyvrcholilo momentem, kdy herce Kevina Spaceyho vymazali z hotového filmu Všechny prachy světa a film přetočili.

BEZ KOMENTÁŘE: Kevin Spacey na premiéře druhé série Domu z karet v únoru 2014

Foto: Reuters

Hnutí #MeToo ovládlo sociální sítě a postupně začaly sílit hlasy, že nejde jen o potrestání (údajných) viníků, ale že u filmu se mají zavádět nové pracovní vyhlášky a také kvóty pro homosexuály, lesby či menšiny.

Zatím není známo, kdo by měl Harveyho Weinsteina či reportérky New York Times hrát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků